89 views / 28 Nisan 2015,Salı / Yorum : 0

Android işletim sistemlerinin açık kaynaklı olmasından dolayı bazen dezavantajlı sorunlar ve sıkıntılar ortaya çıkabiliyor. Merdiven altı telefoncuları olarak adlandırılan üreticiler, büyük şirketlerin amiral gemisi çeşitlerinin birebir şekilde taklit ederek çok daha uygun ücretle satışa çıkabiliyor.

Örnek olarak, Galaxy Note 2 görünümüne sahip pek çok sahte telefon piyasada dolaşmakta. Bu sahte telefonlar aynı Galaxy Note 2 modeli görünümünde ve TouchWiz isimli arayüzü kullanılmaktadır. Fakat, donanım alanında sahte Note 2’ler de çuvallamış görünüyor. Exynos 4412’ye göre uygun fiyatlı olan farklı işlemciler sahte Note 2 telefonlarında bulunuyor.

Galaxy Note 2’ye benzer ve aynı sisteme sahip birçok taklit Android cihaz piyasada yer alıyor. Peki, aldığınız android telefonun orijinal veya taklit olup olmadığını nasıl anlayacağız?

Google Play uygulamasında bulunan AnTuTu Officer adlı uygulama telefonunuzun sahte olup olmadığını test edebilme özelliğine sahip. Uygulamanın kullanmak ise oldukça basit. Önce AnTutu Officer’ı aşağıda yer alan linkten Android telefonunuza indirin daha sonra y.antutu.com web sitesi içerisinde yer alan QR kodu uygulamaya okutun. Yapacağınız işlem sonucunda telefonunuzun sahte yada taklitlenmiş olup olmadığı kolaylıkla ortaya çıkacaktır.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın