452 views / 26 Ağustos 2014,Salı / Yorum : 0

Her insan güzel bir akıllı telefonu olsun, bu telefon ile istediğimi yapayım der. Teknik ve derin konulara çok girmeden eğlenceli şekilde yeni telefon aldığınızda yapmanız gerekenleri anlatıyoruz. İlk defa telefonun kutusunu açmak size ayrı bir keyif verir. Bu keyfi yaşamak için özellikle kutusu size tanıtmak için bile açılmamış bir android telefon isteyin. Bu zevki yaşamak için önce kutu üzerindeki jelâtini çıkartın. Telefonu masanın üzerine koyarak önce doya doya bir izleyin.

Daha sonra telefonun ve bataryanın üzerindeki şeffaf ambalajı çıkartın. Telefonunuzu güzelce inceleyin. Herhangi bir deforme ve çizik olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra da bataryayı telefona takın. Bundan sonrası daha eğlenceli olacaktır. Telefonun ilk açılış anı çok önemli bir andır. Ara yüzünü ilk kez gördüğünüz bu an sizi oldukça heyecanlandırır. Ancak bundan sonra bir sonraki adıma geçmeniz gerekir. Çünkü cihazın bataryası daha fazlasına izin vermeyecektir. İlk defa aldığınız akıllı telefonunuzu rahat bir şekilde karıştırmak için telefonu şarja bağlayın. Eskiden telefonların ilk şarjının 16 saat olması gerektiği söylenirdi. Ancak bunun bataryaya ne kadar yararlı olduğu hala bir tartışma konusu olarak kalmıştır. İlk defa telefonu kullanmaya başlayacağınız için kurulum yapmanız gerekecektir. Kurulum esnasında dili, tarihi saati ve daha birçok özelliği kişiselleştirebileceksiniz. İlk defa akıllı telefon kullanıyorsanız özellikler sizi biraz zorlayabilir. Her şeyi karıştırın ve telefonun özelliklerini iyice görün. Hemen internete girin ve indirmek istediğiniz bütün uygulamaları telefonunuzu yükleyin. Bunları yaparken telefonun bozulacağı endişesine kapılmayın. Çok fonksiyonlu bir cihaz olduğu için akıllı telefonunuzla bol bol fotoğraf çekin ve sosyal hesaplarınızda paylaşın. Müzik dinlemeyi seviyorsanız Android telefonunuzun sesini sonuna kadar açıp müzik dinleyin. Whatsapp gibi ücretsiz mesajlaşma uygulamalarını telefonunuza yükleyerek doyasıya mesajlaşmanın tadını çıkartın.

Bütün bunları yaptıktan sonra telefonunuzu bir kenara bırakın ve biraz dinlenmesine izin verin. Çünkü Android telefonlar işlevlerinden dolayı çabuk ısınırlar. Bu ısınma zamanla cihazınıza zarar verebilir. Bu nedenle ısındıktan sonra telefonunuzu bir süre dinlendirmeniz gerekir.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın