Günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen akıllı telefonlarımız bizler için vazgeçilmezlerdir. Akıllı telefonlar ile birçok işlem yaparız. Fotoğraf çekebiliriz, dosya yükleyebiliriz, çeşitli uygulamalarla hayatımızı kolaylaştırabiliriz, arama yapabiliriz, mesaj gönderebiliriz, video çekebiliriz ve daha nicesi. Çektiğimiz videoları, fotoğrafları ve dosyaları telefonumuzda veri olarak depolamak isteriz. Bu depolama için belli işlemler yapılmalıdır. Usb hata ayıklama kodu aktif etmek gerekmektedir çünkü verileri güvenli bir biçimde depolamak ve verileri korumak için aktive edilmesi gereken bir kod vardır.

Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda aktive etmeniz gereken bölüm ise usb hata ayıklama kodudur. Google Geliştirici Seçenekleri bölümünü aktif etmek gerekmektedir. Geliştirici seçeneklerde önemli ayarlar bulunmaktadır bu yüzden Google bu ayarları gizlemiştir. Adımları sırasıyla sizlerle paylaşacağım. 1.adım olarak geliştirici seçenekleri başarıyla aktive ettikten sonra USB Hata Ayıklama seçeneğine tıklayınız. Bazı telefonlarda bu kategori Android hata ayıklama diye geçebilir. Bu seçeneğe tıklayınız ve aktive ediniz. Sonrasında 2.adım olarak Usb kablosuyla cihazınızla bilgisayarınıza bağlandığınız takdirde bağlantı tanımlanacaktır. Bu kolay adımları takip ettikten sonra artık kolayca bilgisayarınıza bağlanabilirsiniz. Bu aktifleştirme işlemini bilgisayara veri aktaracağınız zaman yapmanızı öneririz. Çünkü bu işlemin birçok işlevi vardır. Usb hata ayıklama kodunu aktif ettikten sonra bilgisayarınızla cihazınız rahatça bağlanacaktır. Eğer bilgisayarla cihazınızın bağlantısını bitirmek istiyorsanız aktifleştirdiğiniz seçeneği tekrar kapatmanızı öneririm.

Andoid işletim sistemli akıllı telefonlarınızdaki usb hata ayıklama kodu aktif etme işleminin adımları oldukça basittir. Android sistemli telefon kullanıcılarının oldukça kafasını karıştıran bir soruydu ‘’ Android usb hata ayıklama kodu nasıl aktif edilir?’’ sorusu. Bu soruyu açıklığa kavuşturduysak eğer cihazınız ile bilgisayar bağlantınızı sağlıklı bir şekilde yapabildiğinizi umuyorum.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz