Yıl 2016 iken teknolojinin gelişmesi sayesinde her alanda teknolojik aletleri kullanır olduk. Bilgisayarlar, akıllı telefonlar, tabletler, küçük ev aletleri, beyaz eşyalar ve daha fazlası. Bu teknolojik aletler olmadan hayatımızı ilerletmemiz mümkün değildir. Özellikle hiç yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız olmadan baya eksik hissederiz. Teknolojik yaşama öylesine alıştık ki telefonsuz hiçbir yere gidemez olduk. Telefondan saati kontrol eder olduk, telefonumuzun içerisindeki uygulamalar sayesinde bir başka ülke ile irtibata geçebiliyoruz, kamerasıyla birçok video ve fotoğraf çekebiliyoruz.

Elbette telefonlarımızın içerisindeki uygulamaları bize ileten bir işletim sistemi var. Birçok akıllı telefon markasının işletim sistemi olan Android işletim sistemi teknoloji severlerin tercihidir. Peki android uygulamalarını başka bir ortamda açıp kullanmak mümkün mü? Bu, elbette mümkün. Severek kullandığınız ve takip ettiğiniz android uygulamalarını laptoplarınızda da aktive edebilirsiniz. Üstelik bu sizler için avantajlı olacaktır. Örneğin evde dinleniyorsunuz ve telefonunuzda şarjda ama telefonunuzdaki uygulamalardan uzak kalmak istemiyorsunuz. Bu durum elbette mümkündür. Nasıl mı?

Laptopunuzda bir Android deneyimi yaşamak istiyorsanız yüklemeniz gereken bir dosya vardır. Android Studio kullanarak android uygulamalarını laptopa taşıyabilirsiniz. Android Studio’yu kullanabilmek için ise Java Development Kit’i mutlaka yüklemelisiniz. Bu dosyaları yükledikten sonra artık Android’i kullanmamak için hiçbir nedeniniz yok. Telefonunuza yüklediğiniz birçok uygulamayı artık laptopunuzda aktif bir biçimde kullanabileceksiniz. Bu deneyimi ve kolaylığı mutlaka deneyimlemelisiniz. Android uygulamaları bilgisayarda çalıştırma işlemi oldukça kolaydır. Mutlaka denemelisiniz ve sevdiğiniz tüm uygulamaları bilgisayarınızdan keyifle takip edebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz