323 views / 26 Kasım 2014,Çarşamba / Yorum : 0

Android Uygulamaları APK Dosyasına Dönüştürme

 

                   Android üzerinde olan dosyalarınızı ileriye yönelik kullanmak istemez misiniz? Yani indirilen dosyalarınız yada uzantıların, indirdiğiniz yerden silineceği varsayılırsa neden olmasın? APK Dosyasına dönüştürerek bu özellikten faydalanmak mümkün. Bilindiği gibi, APK uzantısı telefonunuzda yüklüdür aslında. Burada telefonunuzda olan uygulamaları görebilir ve aynı zamanda yönetirsiniz. Yani durmasını istediğiniz bir uzantınızı durdurup, daha sonra tekrardan başlatabilirsiniz.

 

Örneğin Google Play üzerinden oyun indirdiniz. Ama zamanla o oyun silindi telefonunuzdan. Yada siz yanlışlıkla sildiniz. İşte bu duruma düşmemek için, o oyunun yedeğini alıyor gibi düşünün. Silinse de APK üzerinden oyuna  erişim yaparsınız. Aynı durum uygulama uzantıları içinde geçerli. Dilediğiniz zaman oradan erişir ve yükleme yaparsınız.

 

Peki bunu nasıl yaparız;

 

Google Play Üzerinden File Expert Uygulamasını ücretsiz olarak indirin kurun. Daha sonra çalıştırma yaptığınız zaman artık uygulamalarını orada gözükür. Böylesine güzel bir uygulama sayesinde, Google play üzerindeki indirmiş olduğunuz bütün özellikler oradan kalksa bile, siz tekrar bu şekilde bir yükleme yaparsınız. APK uzantısından ayrıca telefonunuzda bulunan diğer özelliklere de ulaşım yaparsınız. Bataryanız çabuk bitmesin diye, arka planda çalışan gereksiz uygulamaları kapatır ve yönlendirme yaparsınız. Bunun içinde uzun süreli bir şarj kullanımı sizi bekliyor olacak. Her türlü avantaj sizin olacak. Google play üzerinden ücretsiz bir şekilde indirerek uzun vadeli rahat bir kullanım yapmak sizin elinizde.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın