262 views / 23 Ağustos 2014,Cumartesi / Yorum : 0

Dünya çapında milyonlarca kullanıcı mobil cihazlarında Android işletim sistemini tercih ediyor. Android işletim sisteminin bu kadar çok gelişmesiyle birlikte farklı ihtiyaçlar da ortaya çıkmaya başladı. Örneğin cihazlarımızda sürekli kullandığımız anlık mesajlaşma uygulamalarına bilgisayar başındayken çok zaman ayıramayız. Ya da telefondan keyifle oynadığımız Android oyunları daha büyük ekrana sahip olan bilgisayarlarımızda da oynamak isteriz. Bütün bunlar Android uygulamalarını bilgisayarlarımızda da kullanma isteğini beraberinde getiriyor. Elbette bu uygulamaları bilgisayarlarda çalıştırmanın birkaç yolu bulunuyor. BlueStacks’da sınırlı sayıdaki alternatiflerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu yazımızda sizlere BlueStacks’ı kullanarak Android uygulamalarını bilgisayarda nasıl çalıştıracağınızı anlatacağız.

İlk olarak BlueStacks’ı bilgisayara indirmek ve kurmak gerekiyor. Daha sonra ise Android uygulamalarını bilgisayara indirmemiz gerekecek. Ancak indirme işlemini Google Play Store’den yapmak mümkün değil. Bu nedenle alternatif Android marketlerden bu uygulamaları indirebilirsiniz. Hatırlatmamız gereken bir konu ise BlueStacks’ın hala geliştirilmekte olan bir program olması. Bu nedenle çoğu Android uygulamasını çalıştırıyor olsa da bazı Android uygulamaları henüz program ile çalıştırılamayabiliyor. Yükleme işlemi bittikten sonra Bluestacks programındaki işlevlere bir göz atalım. Program içerisindeki uygulamaları programın üst bölümünde kategoriler halinde görebilirsiniz. Programda çok sayıda uygulama mevcut. Uygulamalar Türkçe başlıklar halinde listeleniyor. Böylelikle programı kolayca kullanabiliyorsunuz.  Buradan da beğendiğiniz uygulamaları bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Uygulamalardaki başlıklara tıklayarak yükleme işlemini hemen başlatabilirsiniz. Ancak önce uygulamanın indirileceği Android marketi seçmeniz gerekiyor. Bu programın içerisindeki uygulamalar dışında başka uygulamaları indirmek isterseniz, uygulama marketleri direkt ziyaret edebilirsiniz. Program içerisinde Android marketler listesine tıkladığınız da istediğiniz Android Marketi bulabilirsiniz. Böylece market içerisinde seçeceğiniz uygulamanın sayfasını ziyaret edip uygulamayı indirerek bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Siz de telefonlarınızda severek oynadığınız oyunları bilgisayarınızda da oynamak istiyorsanız bu programdan yararlanabilirsiniz. Bunun yanında Whatsapp gibi mesajlaşma uygulamalarının keyfini telefonunuzda doya doya yaşayabilirsiniz. Ancak unutmayın ki BlueStacks programı da bazı uygulamaları telefonda çalıştırmayabilir. Program hala geliştirilmeye devam edilmekte en kısa sürede bütün uygulamaların bu programla bilgisayarlarda çalıştırılabileceğini düşünüyoruz. Kısa süre sonra bütün Android uygulamalarını bilgisayarınızda kullanabilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın