194 views / 06 Eylül 2014,Cumartesi / Yorum : 0

Geçtiğimiz günlerde google bombayı patlatmış ve ilk akıllı saati Android Wear’ı tanıtmıştı. Google’ın akıllı saati olan Android Wear’da Whatsapp’ın kullanılabileceği müjdesi verildi. Çoğu akıllı telefonun dahi kaldırmakta zorlandığı Whatsapp ilk kez bir akıllı saatte yer alacak. Elbette Android Wear’ın bu özelliği satışlara da yansıyacak.

En çok kullanılan telefon uygulaması olan Whatsapp ilk kez bir akıllı saatte yer alacak. Sosyal mesajlaşma uygulamaları arasında liderliği bir an olsun elden bırakmayan WhatsApp’a yeni bir güncelleme daha geldi. Bilindiği üzere WhatsApp geçtiğimiz aylarda facebook tarafından satın alınmıştı. Uygulamaya gelen yeni güncelleme ile Whatsapp akıllı telefon ve tabletlerin ardından şimdi de akıllı saatlerde. Google’ın I/O etkinliğinde tanıttığı Android Wear işletim sistemini kullanan akıllı saat modellerinde artık WhatsApp da kullanılabiliyor olacak. Beta uygulamasına Android Wear desteği ekleyen WhatsApp, 2.11.362 güncellemesiyle birlikte bu desteği Play Store’daki uygulamasına getirdi. Artık WhatsApp mesajlarınızı Android Wear’lı saatinizde görmek için artık beta sürümünü kullanmanıza gerek yok. Uygulamaya yapılan güncelleme WhatsApp’a Android Wear üzerinden tüm mesajı görüntüleme iç içe mesaj görüntüleme ve kaydırabilme ses ile cevap verme işlevlerini kazandırıyor. Cihazda gelen mesajları yok saymak için çoğu Android Wear uyarısında olduğu gibi sürüklemeniz yeterli oluyor. Son güncelleme geliştirilmiş mesaj depolama güvenilirliği gibi çeşitli onarımlar da getiriyor. Bahsettiğimiz bu yeniliklerin dışında güncelleme önemli bir yenilik sunmuyor. Whatsapp’ı akıllı saate ücretsiz olarak android marketler üzerinden indirmek mümkün. 2.11.362 numaralı sürüme güncellenen uygulama ile kullanıcılar artık akıllı saat üzerinden mesaj alabilecek ve yine akıllı saat üzerinden bu mesajlara yanıt verebilecek. Bu uygulama sayesinde Whastapp’tan gelen iletileri akıllı saatinizde görüntüleyebilmeniz için akıllı saatinizin Android Wear işletim sistemiyle çalışması gerekiyor. Yayınlanan güncellemenin içeriğinde ayrıca depolama güvenirliği ve hata düzeltmeleri de yer alıyor.

Söz konusu eklemeler yeri yerinden oynatacak cinsten olmasa da Google’ın Android Wear’i geliştirme isteğini göstermesi bakımından önem taşıyor. Şirketten CNET’e yapılan açıklamada pek çok uygulamanın Android Wear’i destekleyecek şekilde güncellendiğinin de altı çizildi.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın