362 views / 09 Ekim 2014,Perşembe / Yorum : 0

Android işletimin sisteminin son sürümü 4.4.4 güncelledi. Bir çok akıllı telefona sahip kullanıcı seni sürümün bu modelini telefonlarına güncellemeye aldı. Bu yeni sürümün boyutu sadece 2.5 mb.4.4.3 ile gelen pil ömrü ve rastgele açılıp kapanma, Google Play uygulamalarının kullanıcılara yaşattığı  sorunları çözmeyi vaad eden bu 4.4.4 işletim sistemi birçok telefona indirilebilmektedir. Nexus marka telefon sahibi kulanıcılar bu yeni sürümü telefonlarına sorunsuzca yükleyebileceklerdir. Akıllı telefonların en büyük sorunu olan pil ömrü problemi yeni sürümle çözülmeye çalışılmış gibi. Akıllı cep telefonlarının artık hayatımızın her anına girmesindeki en önemli etkenlerden biri kuşkusuz Google’ın Android işletim sistemi ve bu işletim sistemi için hazırlanmış gazeteden, oyunlara, hesaplamalardan kitaplara olan uygulamalar olmuştur. Alıcıların İos’mu yoksa Android mi diye ikilemde kalıp Android telefonları tercih etmelerindeki en büyük neden ücretsiz indirilen oyunlar ve uygulamalardır.

Google Play Store’un en çok indirilen Türkçe kelime oyunları arasındaki KelimeLik,1 milyon android kullanıcısı tarafından indirilen bu online oyun,Oyun Aç butonuyla sizin gibi oyuncuları karşınıza rakip olarak çıkartıyor.Oyun en fazla 20 kişiyle oynanabiliyor.Oyun mantığı şöyle bu iki kişi arasında sistem önce başlayanı belirliyor. Her iki kişinin önünde de 7 harf olur ve bu harflerle ekranda bulunan oyun alanına harflerden buldukları kelimeleri diziyor. Oyundaki alanda harfin bir katı, iki katı, üç katı, kelimenin bir katı, iki katı ve üç katı gibi bonuslar var. Kelimelerin puanları harflerin üzerinde bulunan puan değerlerinin toplanmasıyla bulunuyor.

Kullanıcılarını android telefonla tanıştıran ezeli rakip Apple şirketine meydan okuyan Samsung’un ,Galaxy serisinin A5 modeli kaçak olarak internete sızdırıldı.Bu yeni model akıllı telefon kullanıcılarına ve android sürümünü bekleyenleri sabırsızlandırmaya başladı.Metal-plastik arasında bir malzemeye sahip olan A5 bu sayede şarjdayken ısınma problemini ortadan kaldıracağa benziyor.Telefonun lansman tanıtımı henüz yapılmamakla beraber tam özelliklerinin neler olacağı bilinmiyor.

Samsung Galaxy A5 Özellikleri

5-inç AMOLED ekran, Snapdragon 400 işlemci, 2,330 mAH pil, 16 GB dahili depolama, 13 MP arka ve 5 MP ön kamera

2000mah değiştirilebilir pil.

Tablet satışları artmaya devam ediyor.

Piyasaya ilk çıktıkları günden bu yana büyük ilgi gören tabletler,masaüstü ve dizüstü bilgisayarların tahtına ele geçirmiş bulunmakta.Kolay ve pratik kullanılan tabletler artık her evin teknolojik aleti haline gelmiştir.Büyük bir satış ivmesi kazanan tabletler yapılan araştırmaya göre; bu senenin sadece ikinci çeyreğinde 495 milyon $ değerinde tablet işlemcisi satıldığı ortaya çıkmıştır. Apple, iPad satışları ile pazarda hala lider durumda bulunuyor. Tüm tablet satışlarından %26 kar eden firmayı, ilginçtir ki Intel işlemcili tabletler takip ediyor.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın