Android işletim sistemi açık kaynaklıdır ve bundan dolayı geliştiriciler değişik klavye uygulamalarını sisteme entegre etmek zorundadırlar. Bazı üçüncü parti klavye uygulamaları sunmuş olduğu yazım kolaylığı ile oldukça popüler olmuş ve Android’in standart klavyesinden çok daha fazla talep alır hale gelmişti.

Play Store’da Office çözümleri gibi pek çok uygulaması bulunan Microsoft da bugün bu uygulama kervanına katıldı. Fakat, Microsoft’un klavyesi günlük hayatta ileti paylaşımında kullanılacak türden değil. Excel için özel olarak hazırlanan Keyboard for Excel adlı klavye uygulaması Excel dosyaları düzenlerken kullanıcılara oldukça kolaylık sağlayacak.

Tabletler için ayarlanmış olan “Keyboard for Excel” uygulamasında rakamlar ve harfler tek bir düzende bulunmakta. Hızlı rakam girişi için on tuşlu sayı düzeni ve sütunlar arasında gayet hızlı navigasyon için Tab tuşu gibi uygulamayı kolaylaştıran kısa yollar ile Android tabletlerde Excel dosyası düzenlemek artık çok daha kolay bir şekilde yapılabilecek.

Keyboard for Excel uygulamasını BURADAN indirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz