Android APK Dosyalarını Yönetmek

Bazen yeni bir güncelleme olduğunda cihazınız bazı uygulamaları desteklemeyebilir. Ya da Türkiye’de dağıtıma sunulmadığı için çalışmayan bazı uygulamaları telefonunuza indirmiş olabilirsiniz. Akıllı telefonunuz veya tabletiniz bu nedenlerle sınırlı bir kullanım alanına sahip olabilirler. Ama Android telefonunuzdaki Apk dosyalarını kendiniz yönetecek olduğunuzda bu sorunu çözebilirsiniz. Bu yazımızda anlattıklarımızdan sonra uygulamaları yükleyememe sorununuz ortadan kalkacaktır.

İlk olarak AppWererabbit Backup uygulamasını deneyin. Bu uygulama profesyonel kullanıcılar için bile oldukça önemli bir pusula niteliği taşıyor. Uygulamanın şık tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde içe aktarma, dışa aktarma, dosya yönetme ve yedekleme fonksiyonlarına ulaşabilirsiniz. Hızlı performansı ile geniş kapsamlı bir kullanım ile tercih edebileceğiniz en iyi uygulamalar arasında yerini alıyor. Uygulama ile telefonunuza dışarıdan bir müdahale yapma gereğini duyduğunuzda yedekleme yapıp hafıza kartı aracılığıyla verilerinizi dışa aktarabilirsiniz. Ancak her uygulama için ayrı bir işlem yapmanız gerekir.

İkinci uygulama ise App Backup & Restore. Ancak bu uygulama ilk uygulamamız olan AppWererabbit Backup kadar etkili bir uygulama değil. Uygulamanın kullanımı oldukça kolay ve sade. Zaten bu uygulama onarma ve yedekleme işlemlerinde oldukça uzman bir uygulama. Bu uygulama ile birçok APK dosyasını telefonlarınızdaki uygulamalara aynı anda yollayabiliyorsunuz. Buda yedekleme ve depolama işlerinize ayırdığınız zamanı kısaltıyor.

Son uygulamamız da APK File Manager. Bu uygulama ile telefonunuzdaki APK dosyalarını Windows üzerinden yönetebilirsiniz. Telefonunuzda dağınık bir halde bulunan tüm uygulamaları tek bir klasöre toplayan APK File Manager ile APK dosyalarınızın isimlendirilmeleri ve tanımları profesyonel olmayan kullanıcıların anlayabileceği bir düzene giriyor. Telefonunuza herhangi bir uygulamayı yanlışlıkla iki defa indirmişseniz program tarafından otomatik olarak bu durum algılanır ve cihazınızdan bir tanesi silinir. Bu uygulama sayesinde telefonunuzdaki dosya dizinini kendiniz yaratabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama ile bulut depolama dosyalarınızı da düzenleyebilirsiniz.

Siz de dosyalarınızın düzensizliğinden veya uygulamalarınızın işlevlerinden şikâyetçi iseniz bu android uygulamalarını cihazınıza yükleyerek daha düzenli bir telefona sahip olabilirsiniz. Uygulamaların kolay kullanımı sayesinde temel kullanıcılar bile bu işlemleri rahatlıkla yapabilirler.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz