Teknoloji öncüsü Apple, iPhone 5 ile farklılığa gittiği kulaklık tasarımında beklenmedik tek atılım inşa etti . Yepyeni kulaklık tasarımlarının patentini alan firma , kulaklıkları tek giyilebilir bilişim ürününe çevirmeyi amaçlıyor .

 

Patent bilgisinde bulunan verilere yönelik yepyeni ev kulaklıkta, kullanıcıların gündelik aktivitelerini ölçebilecek tek bilişim kullanılacak. Yabancı tek söylemle yepyeni ev iPhone kulaklarına sahip meydana gelen üyeler , gün içinde attıkları adımları ya da yaktıkları kalorileri ölçebilecek. Kulaklık tasarımının kulak arkasına tam anlamıyla oturan tek ergonomik yapıya sahip olmasıyla sporcuların amaçlandığı görülüyor.

 

Apple’ın giyilebilir bilişim mahsulleri sınıfında nihai dönemlerde bilhassa zeki saat üstünde çalıştığı biliniyordu. Fakat bu konu ile ilgili izah yapmaktan kaçınan Apple CEO’su Tim Cook, 2014 senesinde müşterilerini heyecanlandıracak ürünlere imzasını atacağını izah etmişti . ‘Akıllı kulaklık’ olarak isimlendirilebilecek yepyeni ev kulaklık bilhassa , Tim Cook’un bu izahını ispat eder nitelikte. Zeki saat ile ilgili ise şu anda Apple’ın attığı kritik tek hamle yer almıyor . Bu yüzden Apple, zeki saat mahaline zeki kulaklık modelini tanıtarak kullanıcılara tek beklenmedik yapabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz