184 views / 16 Eylül 2014,Salı / Yorum : 0

APPLE WATCH ARAYÜZÜ ANDROİDE UYGUN

Appleın geçen hafta tanıttığı Apple Watch arayüzü vakit kaybetmeden Android Wear için de düzenlendi. Androidli geliştiriciler hiç vakit kaybetmeden saatin arayüzünü android wear kullanan saatler için arayüz olarak piyasaya sundular. Tanıtımı yapılana kadar ilgiyle beklenen saatin tanıtımından bu kadar kısa süre sonra arayüzünün kopyalanması hiç şaşırtıcı değil. Tasarımı ve özellikleri ile dikkatleri çeken saati satın almak için 2015′i beklemek istemeyenler Android Wear üzerinden nasıl gözüktüğüne göz atabilirler.

Saat arayüzünü sadece görsel olarak kopyalayan geliştirici yuvarlak saat sahiplerini de atlamamış. Yuvarlak ikonları ile Apple Watch’e oldukça benzeyen arayüzün tek sorunu ekrandaki hiçbir uygulama ile etkileşime girmenin olanağının bulunmaması. Buradan indirebileceğiniz wearfaces uygulaması sayesinde sadece Apple Watch arayüzünü değil başka arayüzleri de kullanmak mümkün olacaktır. Diğer arayüzlere ise buradan bulabilirsiniz. Androidin esnekliği sayesinde Apple arayüz tasarımını tamamen kopyalayabilen geliştiriciler eminim Android Wear’ın gelişmesi ile birlikte ikonlar ile etkileşime geçmenin de bir yolunu bulmuşlardır.

 

HTC EYE TELEFONU HAKKINDAKİ İLK SIZINTILAR

HTC’nin Temmuz ayında kod adı ortaya çıkan HTC Eye telefonu ile ilgili ilk bilgiler geliyor. Twitterdaki teknoloji sızıntılarıyla ünlü sağlık ve maddi sorunlarını göstererek sızıntı işini bıraktıktan sonra ortaya çıkan dün gönderdiği twitte telefon ile ilgili ilk özellikleri açıkladı.

Sızıntıya göre telefonda 5 2 inç büyüklüğünde 1080p çözünürlüğünde ekran bulunacak. Bu oran LG G2 gibi piksel başına 423 rakamına denk gelen bir oran. Ayrıca Upleaks’e göre telefonda Krait 400 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 801 işlemci ve Adreno 330 GPU yer alacak. Telefonla ilgili henüz bundan başka bir bilgi bilinmiyor. Telefonda Huawei Ascend P7‘ deki gibi önde 8MP arkada ise 13MP’lik bir kamera olması düşünülüyor ama bunun bir düşünce olduğunu netlik kazanmadığını söyleyebiliriz.

Telefonun yeni bir windows phone cihazımı yoksa Android L kullanan bir telefon mu olacağı henüz netlik kazanmadı. HTC One M8 telefonunun windows phone versiyonunu duyurduktan sonra selfie odaklı yeni bir windows phone telefonu da üretmesi bekleniyor.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın