177 views / 23 Nisan 2015,Perşembe / Yorum : 0

Askerlerin askeriye içerisinde cep telefonlarını belli şartlar ve saatler içerisinde kullanabilecek. Askeriye içerisinde kullanılacak telefonların sim kartları özel ve Sadece yedi adet numarayı arayabilecek, ayrıca telefonlarına mesai zamanları içerisinde ulaşılamayacak.

TSK, askerlerin aileleriyle olan bağlarını daha da güçlendirmek, morallerini en üst seviyede tutmak için askeriye içerisinde cep telefonlarının kullanılmasının serbest olmasına yönelik çalışmalarını geçtiğimiz günlerde tamamladı.

Telefonlar Mesai Saatleri İçerisinde Kullanıma Kapalı Olacak

Çalışmaların sonucuna göre, askeriye içerisinde cep telefonu belirleniş olan şartlar ve saatler içerisinde kullanılacak. Bu durum ile ilgili askeri yetkililerin GSM firmaları ile görüşmeleri devam ediyor. Çalışmalar dahilinde askerler için özel bir sim kart üretimi yapılacak. Bu sim kartların takılacağı cep telefonlar iş mesai saatlerinin olduğu sabah 08.00 ile akşam 18.00 saatleri arasında kullanılamayacak. Belirlenen saatlerde arasında erişime kapalı olacak kartlar, mesai saatinin tamamlanması ile beraber kullanıma açılacak. Tatil günleri ve bayram günlerinde cep telefonları gün boyu açık olacak.

Sadece 7 Numara ile Görüşme Yapılacak

Askeriye içerisinde kullanılacak cep telefonlarının rehberlerinde de sınırlama olacak. Askerler, beş tanesi cep telefonu olmak üzere toplam yedi adet telefon numarası ile görüşme yapabilme hakkına sahip olacak.

Akıllı Telefonlar Yasak Olacak

Askerlerin kışlada kullanabilecekleri cep telefonların fotoğraf çekime özelliği olmayacak. Çalışma dahilinde askerlere cep telefonlarını şarj etmeleri için de kolaylık sağlanacak. Askerler telefonlarını yatakhanelerde yer alan prizleri kullanarak kolayca şarj edebilecekler.

Askerler için özel hazırlanacak olan sim kartları, askerler kendileri alacak. Askeriye içerisinde cep telefonunun kullanılması için yapılan çalışmalar devam ederken uygulamanın 2 ay içerisinde hayata geçilebileceği söyleniyor.

 

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın