Avea Arabam uygulaması, İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtıldı.

Avea’nın yeni bu yeni uygulaması bakalım bizlere neler sunacak?

Avea, dünya üzerinde bir ilki gerçekleştirerek GSM, GPS ve iBeacon özelliklerini toplayarak bir araya getiren ve park yerinin kolay bir şekilde bulunmasını sağlayan “Avea Arabam” uygulamasını Dünya Mobil Kongresi’nde tanıtımını yaptı.

Bu uygulama, kendi alanında operatör bazlı ilk uygulama olma özelliği de taşıyacak.

Artık arabam nerede sorusuna son

Avea Arabam uygulaması, araç sahiplerinin arabalarını park ettikleri alanları işaretlemelerini, arabalarına olan uzaklıklarını iBeacon teknolojisi sayesinde ölçmelerini ve arabalarına kolaylıkla ulaşabilecekleri en uygun rotayı çizmelerini sağlamaktadır.

Araç sahiplerinin, arabaları ile ilgili tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilen Avea Arabam uygulaması, Android ve iOS işletim sistemlerine sahip olan akıllı telefonlarda kullanılabilecektir.

Detaylı bilgiyi http://avea.co/arabam sitesinden öğrenebilirsiniz.

Avea Arabam Uygulaması ile neler yapılabilir?

Park alanı bulunulan konuma göre kayıt edilebiliyor ve park alanı ilgili notları tutabiliyor. (Kat3, Mavi Otopark, B23 gibi).

Bulunulan alandan park yerine rota çizebilir ve pusula yardımı ile arabanın yönü görülebiliyor.

iBeacon teknolojisi sayesinde çalışan Arabamı Bul Kiti ile radar ekranından arabaya ne kadar yaklaşıldığının takip edilmesi de ayrı bir özellik olarak ön planda duruyor.

Arabanın park edildiği bölge işaretlenmezse, Arabamı Bul Kiti ile park alanı otomatikman kaydedilebiliyor.

Arabamı Bul Kiti ile arabanın park alanı aranırken yaklaştıkça ya da uzaklaştıkça radardan takip sürdürülebilir ve istendiği durumda sesli bildirim alınabilir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz