149 views / 27 Nisan 2015,Pazartesi / Yorum : 0

Günümüzün insanoğluna kazandırmış olduğu en son ve en büyük sorunlarından biri olan telefon bağımlılığının farklı örnekleri ile eminiz ki her zaman karşılaşıyorsunuz.

Durum bu şekilde olunca da bir şekilde bu sorundan kurtulmak ve zaman zaman cep telefonu kullanımına ara vermek gibi gerekli durumlar ortaya çıkıyor.

İşte sizlere ara sırada olsa mobil dünyadan uzak kalmanız için bir takım tavsiyeler hazırladık. Buyrun hep birlikte inceleyelim;

Bildirimlerinizi Açık Tutmayın

Muhtemelen pek çok sosyal mecrada hesabınız bulunmakta ve gün içerisinde devamlı olarak birkaç tanesinden ileti alıyorsunuz. Her iletide veya her ufak bir haberde anında bilgi sahibi olmak ve cep telefonunuza yönelmek mecburiyetinde değilsiniz. Hangi resminizin insanlar tarafından beğenildiğini anlamak için birkaç saat beklemenizde de pek sakınca olmadığını görüyoruz.

En iyisi böule durumlarda cep telefonunuzun bildirimlerini kısa bir süreliğine kapatın.

Gereksiz Gördüğünüz Uygulamalar Kapalı Modda Kalsın

Bildirimleri kapattınız ve o durumda, birşeyleri merak ediyor ve cep telefonunuzu sıklıkla kontrol ediyorsanız cep telefonunuzdaki gereksiz gördüğünüz uygulamaları kaldırın.

Uçak Modu

Acil bir işiniz yok ise ve cep telefonunuzu bir kısa bir zaman bir kenara bırakıp telefonundan uzaklaşacaksanız cep telefonunuzu uçak moduna alın telefonunuzu ve bir kenara bırakıp bir süre unutmayı tercih edin.

Akıllı Telefonlarınızı Bir Kenara Bırakma Zamanı Geldi

Evet arkadaşlar özellikle bu madde, edindiğimiz cep telefonu alışkanlıklardan sonra biraz ağır gelebilir; fakat unutmamak gerekir ki bir zamanlar cep telefonu diye birşey hayatımızda hiç olmamıştı. Eğer yukarıda yazılı adımların sonrasında hala cep telefonunuzdan ayrılamıyorsanız kendinize klasik ve akıllı olmayan bir cep telefonu almanızı öneririz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın