222 views / 08 Eylül 2014,Pazartesi / Yorum : 0

Android cihazınızı ve işletim sisteminizi seviyor onunla vakit geçirmekten incelemekten hoşlanıyor musunuz? Bunları yapmayı seviyorsanız size sistem performansınızı da takip edebilmeniz için önerebileceğimiz çok faydalı uygulamalar mevcut. Cihazınızın enerjisini emen uygulamalardan dengesiz CPU davranışlarına ya da arka planda sinsi sinsi işleyen uygulamaları bulmanıza yardımcı olmaya kadar birçok konuda işinize yarayabilecek verimlilik odaklı uygulamalar.

İlk uygulamamız Network Monitor Mini. Bu uygulama aslında küçük bir ağ takipçisi. Network Monitor Mini internet üzerinden indirme ve yükleme hızınızı kontrol ederken aynı zamanda da hangi web sitesinin kotanızdan ne kadar alıp götürdüğünü gösteriyor. İnternetin Türkiye’deki paketlerin 1GB ya da 2GB olduğu düşünülürse bu konuda biraz takip hiç de fena olmaz.

İkinci uygulamamız ise System Monitor. Bu uygulama eski fakat sağlam uygulamalar arasında yer alıyor. Bir süredir güncelleme almadı bu yüzden arayüzü biraz old school görünmekte fakat bu sizi yanıltmasın uygulama hala çatır çatır çalışmakta. Bu uygulama size rahatlıkla hangi widget ne kadar tüketiyor hangi uygulama ne harcamış ya da ne RAM’dan ne kadar kullanıyor hepsini gösteriyor.

Diğer uygulamamız ise TinyCore. Cihazınızda Minimal bir uygulama kullanarak çok da detayda kaybolmak istemiyorsanız TinyCore tam size göre. Sade ve güzel tasarımıyla sistem çubuğunuzda yer alan TinyCore RAM ve CPU kullanım oranlarını oldukça anlaşılır bir biçimde göstermektedir.

Başka bir uygulama ise Disk usage. Rakamlar, grafikler vb. şeyler sizin için çok karışıksa alın size eski model çubuklu anlatım tekniği. Uygulama çok açık biçimde neyin hafızanızda en çok yer tuttuğunu neyin ne kadar rahat yer tuttuğunu gösteriyor.

Bahsedeceğimiz son uygulamamız ise CPU Temperature. Cihazımızda Pillerimizin tükenme hızları düşünüldüğünde işlemcilerimizi cidden yoran bir şeyler olmalı diye düşünüyor insan. Bu yorulan işlemci, pil gibi öğelerin çalışma hızlarını ve ısılarını merak eden ve kontrol altında tutmak isteyenler için CPU Temperature farklı ve güzel bir uygulama. Kullanıcıların çok hoşuna gidebilecek uygulama aynı zamanda bilgileri size oldukça iyi grafikler halinde sunarak bir artı daha alıyor. Android Cihazıyla içli dışlı olmak isteyenlerin oldukça hoşuna gidebilecek bir uygulama.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın