Geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde 87. Oscar ödül töreninde verilecek ödüllerin yüzde 83’ünü doğru tahmin eden Cortana, dikkatleri büyük ölçüde üzerine çekmeyi başarmıştı.

Reuters’ın yaptığı habere göre Android ve iOS kullanan cihazlar için Windows’dan ayrı bir sürüm hazırlanmış durumda. Cortana, uygulama marketlerine girmek için hazır dahi olsa da maalesef ilk etapta Beta olacak ve sadece belli bölgeler dahilinde dağıtılacak.

Ürünün stabil versiyonu 2015 senesinin ilerleyen zamanlarında marketlere girmiş olacak ve söylentiler arasında Microsoft’un yeni bir Cortana versiyonu hakkında çalıştığı da yer alıyor, yeni gelecek versiyonun adı ise Einstein olacak. Projenin isminden de anlaşıldığı üzere Microsoft, akıllı asistanları farkşı bir yapay zeka boyutuna taşımayı amaçlıyor.

Sanal Asistan Savaşı Kızışmaya Devam Ediyor.

Apple’ın Siri’si ile Google’ın Google Now’ı Cortana’nın en ciddi rakipleri arasında fakat Microsoft’un bu akıllı hamlesi Cortana için oldukça olumlu sonuçlar doğuracak gibi görünüyor. Cortana’nın 3 büyük alanda da hizmet vermesi hem popülerliğini hem de kullanım oranını fazlası ile arttıracaktır.

Google Now servisinin Türkiye için açık olmadığı düşünüldüğü zaman Android kullanıcılar için Cortana oldukça iyi bir alternatif olmaya devam edecektir.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz