210 views / 09 Eylül 2014,Salı / Yorum : 0

Bilgisayarda yazmak feci rahat bundan hepimiz hemfikirizdir herhalde. Ancak iş telefonlara gelince durum değişiyor. Kızların erkeklerden çok çok ilerde olduğu bir konu olarak hızlı mesaj yazabilme bazen üzerinde eğilinmesi gereken bir hal alabiliyor. Telefonlarda otomatik düzeltmelerin yaygınlaşmasıyla beraber klavye uygulamaları arasındaki savaşlar da kızıştı. Birçoğumuz telefonunda uzun mailler yazıyor hatta blog girişleri bile gerçekleştiriyor. Sizin için bir araştırma yaptık ve işinize yarayabilecek hızlı ve doğru yazabilmeniz sağlayacak en iyi 4 klavye uygulamasını seçtik

İlk uygulamamız Swype. Uygulama çok popüler ve parmağınızı ekrandan kaldırmadan kaydırarak yazdığınız swipe ya da glide özelliğine de sahip. Bu özellik artık çoğu klavyede mevcut fakat üzerinde durmamızın sebebi hiç birinin bunu Swype kadar iyi uygulayamaması. Bu Uygulama yazma alışkanlıklarınızı öğrenme konusunda da oldukça başarılı ve sözlüğünü bu alışkanlıklarınıza göre sürekli olarak güncellemekte.

SwiftKey ise ikinci uygulamamız. Google Play Store üzerinde muhtemelen en iyi bilinen klavye uygulaması. Uygulamanın arayüzü oldukça güzel. Elinizi kaydırarak aynı Swype da olduğu gibi SwiftKey’de de yazabiliyorsunuz SwiftKey buna swipe yerine flow demeyi tercih ediyor orası ayrı konu. Uygulamanın rakiplerine göre en öne çıktığı noktaysa tahmin özelliği. Uygulama gerçekten leb demeden leblebiyi anlıyor ve bu size çok çok zaman kazandırıyor.

Üçüncü uygulamamız ise Adaptxt. Değişik klavye uygulamalarından Adaptxt özellike GPS konumuza göre önerdiği kelimelerle ilgi çekiyor. Aynı zamanda gizli modu da bulunan uygulama bu sayede o moddayken yazdığınız kelimeleri öğrenmiyor ve hafızasına atmıyor. Uygulama Facebook Twitter hesaplarınızla senkronize edilerek yazma alışkanlıklarınızı öğrenebiliyor. Özellikle sexting yapan kullanıcılar için bu daha sonra karşılaşabilecekleri kötü sürprizler açısında verimli bir uygulama.

Son uygulamamız Fleksy. Uygulama Listede kaydırarak yazma özelliği bulunmayan ilk klavye. Daha çok hız ve doğru yazıma odaklanan bir uygulama. Büyük tuşlar ve çok iyi işleyen otomatik düzeltme özelliğinden anlayabiliyoruz. Kullanıcı dostu olan uygulama da ayrıca tuşlar küçültülebiliyor ya da görünmez hale getiriliyor. Eğer büyük tuşlardan rahatsız olmuyor ve ben verimliliğe bakarım diyorsanız bu uygulamayı denemenizde fayda var.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın