Nokia, Geçen yaz söylentileri bilişim dünyasına dağılan minik icadını onayladı . Lumia telefonlarıyla senkronize olacak aksesuar, cüzdan ve anahtar benzeri kımetli eşyalarınızı devamlı takip etmenizi temin edecek .

Nokia, ‘Treasure Tag’ ismi verilen Lumia aksesuarını ilan etti . 30x30x10 ebatlarında meydana gelen minik edevat , açık mavi, sarı, beyaz ve kara benzeri nitelik opsiyonlarıyla Nisan ayı içinde piyasaya takdim edilecek .

30 dolar ücretle piyasaya sürülecek ola Treasure Tag, NFC (yakın meydan iletişimi) ya da Bluetooth teknolojisiyle Lumia telefonlara bağlanacak ve cüzdan, anahtar, çanta ve aynı fizyolojik eşyalarınızı devamlı takip etmenizi temin edecek .

Treasure Tag, kaybolmasına razı olmayacağınız eşyanıza ataç benzeri tutturulacak. Şayet mal ile Treasure Tag arasındaki bağ koparsa, telefon alarm verecek ve harita üzeinde eşyanın en nihai yer aldığı yeri göstererek bulmanıza destekçi olacak.

Her Lumia telefonu, 4 tane Treasure Tag muayene edebilecek. Telefonlardaki özel uygulama, istenirse pasif bırakılabilecek, istendiği süre da etkin duruma getirilebilecek.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz