202 views / 22 Ekim 2014,Çarşamba / Yorum : 0

General Mobile Discovery Tab8 3G

Ülkemizde akıllı telefon pazarında dengeleri değiştiren General Mobile Dicovery şimdide tablet pazarına giriyor. General Mobile Discovery Tab8 3GDiscovery modeliyle piyasaya girecek olan General Mobil resmi sitesinden duyurularını yaptı.

Ayrıca üretilen bu tableti Türkiye’nin ilk yerli tableti olma özelliğini de taşıyor. . Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi (FATİH) projesinin ilk ihalesini kazanarak Android tablet pazarında adını duyuran General Mobile geçtiğimiz aylarda düzenlenen FATİH projesinin üçüncü ihalesini de alarak dağıtılacak 675 bin adet tablet bilgisayarın General Mobile markasına sahip olmasını sağlayan şirket Telpa ile birlikte 2014 yılında Android pazarında ismini daha çok duyurmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ayrıca Discovery Elite, Discovery Elitye Lite ve Discovery 2 modelleri ile de piyasada yerini alacak olan şirket Android tablet pazarında da Discovery Tab8 3G ismini verdiği tableti ile yer alacak. Türkiye’de özellikle Çin malı tabletlerin hakimiyetinde büyüyen tablet pazarına Discovery modelinin kazandığı popülarite ile Discovery Tab8 3G modeliyle giriş yapacak olan General Mobile tabletinin ilk duyurusu resmi siteden yaptı. General Mobile Discovery Tab8 3G modeli 1.2 GHz hızında çalışacak ve 4 çekirdekli işlemciden güç alacak. General Mobile Discovery Tab8 3G modeli adından da anlaşılacağı üzere 8 inç ekran paneli, Wi-Fi ve Bluettoh, 3G desteği gibi bağlantı özellikleriyle raflarda yerini alacak. General Mobile Discovery Tab8 Tab8 modelinin teknik özellikleri ve çıkış tarihi ile alakalı detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

General Mobile Discovery 2 Mini

2013 yılında tanıttığı Discovery modeli ile bir anda dikkatleri üzerine  çeken General Mobile fiyat/performans kategorisine yeni cihaz sunmaya devam ediyor. Discovery 2 Mini’yi önümüzdeki günlerde satışa sunmaya hazırlanan General Mobile cihazın teknik özelliklerini ve detaylarını duyurdu. General Mobile Discovery modeliyle 1.5 milyon adet satış rakamını geride bırakan General Mobile geçtiğimiz aylarda resmiyet kazandırdığı Discovery 2 modeline kardeş getiriyor. Yakaladığı başarıyı akıllı telefonlarda devam ettirmek isteyen General Mobil ürün  yelpazesini Discovery 2 Mini modeliyle genişletiyor. Daha önce piyasaya çıkardığı Discovery Elite modelinde Qualcomm Snapdragon 801AC işlemcisine sahip model beklentisi oluşturmasından dolayı beklediği satış performansını tam anlamıyla yakalamayan şirket geçtiğimiz aylarda satışa sunduğu  Discovery 2 modelini ise dun satışa sunulan Discovery 2+ ile bir çıta daha yukarıya taşıdı. Discovery 2 modelinde Samsung Galaxy S5 modelinin arka panel benzerliği ile gündeme gelen General Mobile aynı arka panel tasarımına sahip yeni modeli Discovery 2 Mini’ye sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu duyuru ile resmiyet kazandırdı. General Mobil Discovery 2 Mini modelini Minimum boyutta maksimum yeterlilik sloganı ile satışa sunacak. General Mobile Discovery 2 Mini modelinin için şirketin belirlemiş olduğu fiyat ise 599 TL. S

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın