Popüler bulut depolama servisi Dropbox, geçtiğimiz hafta kullanıcı anlaşmasında güncellemeye gitti. Kullanıcıları güncelleme hususunda e – mail ile uyaran Dropbox’ın yaptığı farklılığa yönelik , Dropbox kullanıcıları servisten meydana gelen rastgele tek yanlış yada yabancı tek sebeple firmaya dava açmayacağını beyan ve onay etmek zorunda kalıyorlar.

Bu zorlama mukavele ile dava açma haklarının elinden alındığını ve her çeşitli meseleye karşın çaresiz , savunmasız kalacaklarını öne devam eden üyeler ise başkaldırı bayrağını açtı. Tek kullanıcı Dropbox’ın kişilerin mahkeme hakkını engellemesinin bütün Amerikan değerlerine zıt düşen utanç veren tek program meydana geldiğini yazdı. Bu reaksiyonlar artacak olursa, Dropbox’tan toplu şekilde kopmalar olabilmektedir , bu vaziyet da Microsfot’ın OneDrive’ına yarayacaktır.

Dropbox reaksiyonları hafifleştirmek amaçlı kullanıcı anlaşmasındaki , verilerin üçüncü kişilere ve mahkeme sonucu olmaksızın hiçbir hükümet müessesenine verilmeyeceği maddelerini öne sunmaya çalışsa da kullanıcıların sinirini sakinleştiremedi .


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz