Haftanın Android Uygulamaları

Cep telefonu üreten firmalar, telefonları genellikle düşük depolama alanlarıyla piyasaya sürerler. Ancak, bir çok telefon harici kartlar takılarak, depolama alanlarını arttırılabilir hale getirir.

Bir çok ünlü telefon şirketi, piyasaya sürdüğü en son ürünleri olan akıllı telefonlarında bile 8, 16 GB’lik hafıza bulundururlar. Nadiren 32 GB’lik telefonlar da piyasada bulunuyor. 64 GB’lik depolama alanıyla piyasaya sürülen cep telefonu bulmak ve bu telefona sahip olmak kullanıcı için hayal gibi. Akıllı cep telefonlarına çektiğimiz videolar, fotoğraflar yükleniyor. Ardından oyunlar, müzik dosyaları da ekleniyor. Bir de akıllı telefonunda film izlemeyi sevenler, telefonlarına film de yüklemek isteyince, hafıza sorunu ortaya çıkıyor. Hala günümüzde bir çok telefon, harici kartlar takarak bile maksimum 64 GB’lik bir hafıza artırımını destekleyip, izin verebiliyor.

Çin’in akıllı telefon üreticisi olan Meizu, amiral gemisi modeli MX3 ile tarihe geçiyor. Çinli firmanın henüz eylül ayı başında piyasaya sürdüğü Meizu MX3 model telefonunda, 16 GB, 32 Gb ve 64 GB sabit depolama alanı bulunuyor. Kullanıcı, dilediği depolama alanına sahip telefonu seçebiliyor. 64 GB’lik hafızayla satışa sunulan telefon, bir çok kullanıcının ihtiyacını karşılamaya yetmişti. Ancak, Meizu firması, daha önce dedikodusu yapılan 128 GB’lik depolama alanına sahip MX3 modelini piyasaya sürüyor. Bir çok teknoloji meraklısına, akıllı telefon kullanıcısına hayal gibi gelen 128 GB’lik hafızaya sahip telefon, nihayet piyasada.

MeizuMX3madel telefonda, 5.1 inç boyutunda ve 1800X1080 pikselçözünürlüğünde ekrana sahip. Exynos 5 Octa 5410 yongaseti, 2GB RAM, 8MP çözünürlükte arka kameraya sahip olan MX3, 2400mAh batarya ile satışa sunuluyor.

Dünyanın ilk 128GB’lik depolama kapasiteli akıllı telefonu olan Meizu MX3, şuan için sadece Çin’de hizmet veriyor. Telefon, Çin’de bulunan 3G ağlarını destekliyor. Ancak, bu sorunun da kısa sürede giderilip, telefonun tüm dünyada depolama alanı sıkıntısı yaşayan kullanıcılarla buluşması bekleniyor. Bu hafıza kapasitesi, şuan için sadece Çin’de bile olsa, tüm dünyadaki teknoloji meraklılarını heyecanlandırdı. Bu heyecanı gören diğer telefon üreticilerinin de böyle bir hafıza kapasitesi hatta şuan için hayal bile olsa daha üstüne çıkması kaçınılmaz. Meizu MX3’ün satış fiyatı yaklaşık olarak 660 dolar.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz