Çinli akıllı cihaz üreticileri, son senelerde üstüne küresel çapta yapışmış imitasyon üreticisi imajından kurtulmak, özgün fiyatlı ve iyi performansa sahip telefonları üretmeye başladılar. Birçok Çinli üretici firmalar dünya pazarını oldukça zorlarken Türkiye’nin de yakından tanıdığı ZTE şirketi, söz konusu üreticiler arasında kendine yer bulma konusunda ciddi atılımlar yapıyor.

Nubia markası isminde en üst performansla üretime başladığı cihazlar haricinde bir akıllı cihazda temel özellikleri sunan giriş seviyesi akıllı cihazlarda üretmeyi sürdüren ZTE şirketi, dünyanın en uygun fiyatlı cihazını satışa sunmak üzere hazırlıklar yapıyor. ZTE Overture 2 ismini verdiği telefonla Android işletim sistemine sahip akıllı cihazlarla yeni tanışacak hedef kitleyi amaçlayan marka, bu telefonu Amerika’nın mobil operatörlerinden Cricket Wireless şirketi için satışa çıkardı.

4.5″ LCD ekrana sahip olan cihaz, 64 bit mimari ve 1.2 Gigaherz hızı Snapdragon 410 SoC işlemciyi içerisinde barındırıyor. 1Gigabyte RAM 8 gigabyte ek hafızayla giriş seviyesi telefonlar arasında son derece iddialı bir durumda olan cihazda beş mp flashlı bir arka kamera ve çok iyi çözünürlüğe sahip selfie kamerası da yer almakta.

Hızlı şart edilebilme özelliğini de içerisinde barındıran cihazda, değiştirilebilir batarya da bulunuyor. Android sistemli ve anlattığımız özellikleri içerisinde bulunduran cihazın fiyatı ise sadece 50 USD. Evet belki çok komik bir rakam olarak gözükse de bu gibi özelliklere sahip hemde akıllı bir cihazın böylesine ucuz bir fiyatla satılması, cihazın dünyanın en ucuz android telefonu olmasını sağlıyor.

Şu an sadece Amerika’da satışı yapılan android cihazın dünya pazarında satışa sunulması beklenmiyor fakat ileriki süreçlerde karşımıza nasıl bir durumla çıkacağı da merakla bekleniyor. Belkide yakın zamanda bizlerde böylesine uygun fiyatlı bir android telefona sahip olma şansını yakalarız.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz