EKRAN KİLİDİ UNUTULURSA…
Günümüzde herkesin akıllı telefon kullandığı bilinmektedir. Herkesin belli markası belli istek ve ihtiyaçları vardır buna bağlı olarak telefon seçimleri de yapılmaktadır. Akıllı telefonlar da ekran büyüklüğü, telefonun şekli, işletim sistemi kadar kullanıcıların dikkat ettiği diğer bir nokta ise güvenlik. Diğer telefonlar da pin kodunu girip güvenliği sağlardık şimdi akıllı telefonlar ile birlikte giriş güvenliği daha kullanışlı, daha şık ve şifreleme bakımından kırılamamış olması da ilgisi çekmekte bu nedenle çoğu kullanıcı Android Ekran Kilidini kullanmayı tercih etmektedir.
Bu kadar kullanışlı ve şık olan ekran kilidinde bulunan 9 noktayı kişi kendine göre birleştirip şifresini oluşturmaktadır. İnsanlar artık bir çok işlemini internet ortamından yaptığı düşünülecek olursa kişilerin telefon şifresinin haricinde mail adresi şifresi, sosyal medya şifresi, online bankacılık şifresi vb. birçok şifresi bulunmaktadır. Yoğun ortam da çalışıldığı stres ve sinir içinde bütün günün gittiği düşünülürse oluşturulan şifrenin unutulması da doğal karşılanmalıdır. Akıllı telefon için oluşturulan Ekran Kilidi unutulursa yada üst üste yanlış girilirse ekran kilidi girme görseli ortadan kaybolmaktadır. Peki, bu durumda ne yapılması gerekmektedir. Öncelikle var olan gmail adresi istenmekte sizden şifresini girdikten sonra ister kablosuz internet ile ister telefon interneti ile bağlanmış olun mail hesabınız doğrulanıp cihaz açılmaktadır. Cihazın açılmasının ardından cihazınız şarja ve usb kablosuna takılı olmadan Google Play Store üzerinden ekran kilidini atlayıp şifrenizi yenilemenize yarayacak olan Screen Lock Pybass uygulamasını indirerek ekran kilidini kaldırabilmektesiniz. Geçerli uygulamayı indirdikten sonra cihaz şarja takılmalı ve uygulama başlatılmalıdır. Uygulama başladıktan sonra karşınıza çıkacak “active” butonuna basıp uygulamayı aktifleştirin ve Remove Lock Password tuşuna basılarak ekran kilidi kaldırılmaktadır. G mail hesabı ile giriş yapılacak ise internetin açık olduğundan emin olunmalıdır. Eğer internet bağlantısı yok ise ve G mail hesabı da hatırlanmıyorsa telefonu reset etmekten başka seçenek bulunmamaktadır.
Ekran Kilidi sorununu çözmek isterken reset etmeniz durumunda telefon hafızasındaki bilgilerin kaybolacağı unutulmamalıdır.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz