Son senelerde teknolojinin hızlı adımlarla ilerlemesiyle hayatımızda ki yerini alan akıllı telefonlar bir çok kişinin vazgeçilmezi oldu. Peki Türkiye’de en çok satan akıllı telefonlar hangileridir?

Artık sokakta ki her insanın elinde görmeye alışkın olduğumuz bu telefonlar sadece tek bir firmanın elinden çıkmıyor. Tercihimizi yapmak için önümüze pek çok marka ve üretici seçeneği çıkıyor. İnsanlar arasında bunların en bilinenleri Apple ve Samsung markaları olsa da bu markalar dışında oldukça ünlü markalarda bulunmaktadır. Bunlardan bazıları Huawei, LG, Sony, Asus gibi markalardır.

Türkiye pazarında en çok satılan akıllı telefonlar sırasında ilk önce Apple’ın yeni çıkan modeli iPhone 5s geliyor. Apple’ın bir dünya devi olduğunu düşündüğümüz zaman bu sonuç pekte şaşırtıcı değil. 2. sırada ise Samsung’un en son çıkan modeli Samsung Galaxy S5 bulunmakta, bu model de android işletim sistemini kullanan kişilerin en fazla tercih ettiği telefon modelleri arasında birinci, en çok satılan akıllı telefon sıralamasında 2. sırada yer almakta. En fazla satan akıllı telefonlar arasında 3. sırada Samsung’a ait.

Samsung’un S5’ten önce pazara sürdüğü Samsung Galaxy S4 modeli de bu sıralamaya 3. olarak adını yazdırmış duurmda. 4. sırada ise Samsung’un büyük ekranlı modeli Samsung Note 3 geliyor.

5. sırada da Apple’ın iPhone 5c adlı telefonu bulunuyor. Pazara sürüldüğü zamanlarda insanlar tarafından oldukça büyük bir ilgiyle karşılanan bu telefon modelinin yanı beyaz, yeşil, kırmızı, sarı gibi pek çok renk seçeneğiyle satışa sunulmuş olması bu telefonun en dikkat çekici özelliklerinden biri olarak görülüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz