Her birimiz bir akıllı telefona sahibizdir. Öyle değil mi? Akıllı telefon sahibi olmayan kişi sayısı çok az kaldı. Çoğu kişinin akıllı telefonu ise android işletim sistemine sahip. Android işletim sistemine sahip akıllı telefonu olan kişiler çok iyi bilirler ki telefonlarının bünyelerinde birçok uygulama vardır. Bu uygulamalar günlük hayatta oldukça işimize yarar ve uzun vadede bize yarar sağlar. Ben de sizlerle bir akıllı telefonun içerisinde gerekli olacak uygulamalardan bahsetmek istiyorum.

Bu uygulamaların öncelikle adlarını sıralamak istiyorum. Bu uygulamalar; Whatsapp Messenger, Google Haritalar, Tunein Radio, Clean Master,  Vscocam. Bu uygulamaları hepinizin duyduğunu düşünmekteyim. Bu uygulamalar dünya üzerinde oldukça popülerdir. Bu uygulamaların yararlarından bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz gibi Whatsapp Messenger sayesinde kişi listenizde Whatsapp sahibi olan kişilerle rahatlıkla sohbet edebileceksiniz. Arkadaşlarınızla fotoğraf, video, ses kaydı, belge paylaşımı yapabiliyorsunuz. İkinci olarak Google Haritalar sayesinde yollar konusunda bilgisiz olmayacaksınız, sesli yol tarifleriyle kolayca gideceğiniz yeri bulabilirsiniz. Üçüncü olarak Tunein Radio sayesinde dünyanın dört bir yanındaki radyo frekanslarını dinleyebilirsiniz ve keyifle çalan şarkılara eşlik edebilirsiniz. Dördüncü olarak Clean Master uygulaması ile telefon hafızanızı kontrol edebilirsiniz, telefonunuzu virüslere karşı koruyup telefonunuzun güvenliğini sağlayabilirsiniz.  Son olarak Vsco cam sayesinde dilediğiniz yerde ve zamanda fotoğraf çekebilirsiniz ve çektiğiniz fotoğrafları dilediğiniz gibi filtreleyebilirsiniz.

Sizler için derlediğim en gerekli android uygulamaları kişisel olarak değişiklik gösterebilir. Sizler dilediğiniz uygulamaları android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınıza Google Play Store’dan indirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz