Zamanın ilerlemesi ile teknolojide de hep ilerleme yaşamaktayız. Bu ilerleme ile aslında bilgisayarlar küçültülüp cebimize girmiş durumda diyebiliriz. Çünkü artık android sistemli cep telefonları sayesinde bilgisayarlardaki tüm özellikler küçültülerek cep telefonlarına girmiş bulunmakta. Her türlü uygulama, virüs programları vs her şey artık sadece bilgisayarlardan değil cep telefonlarından gerçekleşmekte. Artık yapmak istediğimiz işlemleri bilgisayarlardan yapmak yerine çok kolaylıkla cep telefonlarından android sistemli cep telefonları sayesinden halledebilmekteyiz.

Bu uygulamalardan bahsederken, aslında hangi yaşta olursak olalım oyun oynama isteğinde olabiliyoruz. Bilgisayardaki özellikler cep telefonlarına aktarılmış demişken, aslında tam da bundan bahsetmiş bulunmaktayım. Sadece kolay uygulamalar değil, bilgisayardaki oyunlar da cep telefonlarına indirgenmiş durumda. Macera seven android sistemli cep telefonu kullanıcılarımızın merak ettikleri bu macera oyunlarından bahsedelim biraz. Bir aralar çok fazla rövanşta olan Angry Birds oyununu hemen hemen hepiniz duymuşsunuzdur. Bağımlılık yaratan bir macera oyunu olan Angry Birds sadece bilgisayardan değil cep telefonlarından da play store sayesinde indirdikten sonra oynayabilirsiniz. Diğer bir macera oyunu olan HellFire oyunu da önceleri bilgisayarlardan sıkça oynanan bir oyun iken, artık bu oyuna bağımlı olanların sevineceği bir haber olarak cep telefonlarından da rahatlıkla oynayabileceksiniz. Hospital Nightmares oyunu da bir macera oyunundan en bilinenleri arasında bulunmaktadır. Bir hastanenin içerisinden çıkmaya çalışarak, hastanenin içerisinde bulunan canavarlarla savaşarak karanlık yollar içerisinde kendi yolunuzu bulmaya çalışacaksınız. Ve dünyada en çok oynanan diğer bir oyun ise Candy Crush. Candy Crush oyununu sadece bilgisayarlardan değil cep telefonlarınızdan da istediğiniz zaman, istediğiniz süre boyunca oynayabilirsiniz.

İşte bu oyunları android sistemli cep telefonları sayesinde kolaylıkla cihazlarınıza indirip keyifli vakitler geçirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz