Android video oynatıcı

Android marketlerde çok sayıda iyi Android video oynatıcı var hepsi de farklı farklı fonksiyonlar içermekte. Bu yazımızda bütün video oynatıcıların arasında en iyi olduğunu düşündüklerimizi sizler için derledik.

İlk uygulamamız MX Player. Bir video oynatıcı olan MX Player kesinlikle video oynatıcılar arasında ilk göze batanlardan.  Uygulamanın farklı tipte dosyaları sorunsuz çalıştırması olsun gayet başarılı entegrasyonu olsun kontrolleri olsun gerçekten hiç sorun çıkarmadan çalışır. Sesi ve Ekran parlaklığı da aynı zoom yaparcasına ayarlamanızı sağlayan MX Player için bazen çok nadir de olsa bazı videolarda codec indirmeniz gerekebiliyor.

İkinci uygulamamız VLC for Android Beta. Uygulama PC’ye ulaşalı oldukça uzun zaman oldu ve o zamandan beri de birçok bilgisayarın değişilmezi. Henüz aynı şeyi Android için söyleme konusunda emin değiliz. VLC de aynı MX Player gibi kaliteli ekran kontrolleri içererek işleri kolaylaştırıyor. Bir diğer yandan ise güncellemelerin hızla geleceği biliniyor yani kullanmaya değer çünkü zamanla gelişecek.

RealPlayer Cloud ise üçüncü uygulamamız. Google Play Store üzerinde video oynatıcıların Dropbox’ı olarak tanımlanan uygulama size oldukça iyi bir online arama ve depolama fırsatı sunuyor. Bulut teknolojilerin gelişmesinden yararlanan sistemde farklı kullanıcılarla video da paylaşmak oldukça kolay. RealPlayer Cloud 2GB alan öneriyor ve arayüzü de oldukça güzel.

Diğer bir uygulamamız ise MoboPlayer. Uygulamanın arayüzü gerçekten kıytırık duruyor buna lafım yok. Fakat özellikle hareketli pencereler gibi özellikleriyle kullanıcı dostu. Uygulama ayrıca dosyalarınızı tarayarak video formatındakileri bularak size kolaylık sağlıyor. Başka video oynatıcıların karşısında zayıf kalsa da online video arama konusunda oldukça başarılı.

BSPlayer’da en iyi video oynatıcılar arasında yer alıyor. Uygulama siz video arayın diye yapılmış. Çok Klasik sayılabilecek bir arayüze sahip hızlı çalışan bir video çalıştırıcı olan BSPlayer birçok formattaki videoyu çalıştırabiliyor. Uygulamanın arayüz üzerinde de değişikler yapabildiğini uygulamaya has birçok tema mevcut.

Telefonunuzda en iyi video uygulamalarından birini kullanmak istiyorsanız saydığımız bu 5 uygulama arasından bir tanesini seçip Android marketten ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz