44 views / 23 Ocak 2015,Cuma / Yorum : 0

Facebook Messenger Yeni Özellik Geldi

 

                        Facebook yaptığı yeniliklerle beraber insanların rahat biçimde gezinmelerine olanak veriyor. Her geçen gün artan yeni özellikler ve bu özelliklerin yanında Mesajlaşma olarak da oldukça farklı bir özellikle geliyor. Messenger üzerinde yapılacak olan değişmelerde kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.

 

Facebook Messenger “ Sesli Mesajlaşma” özelliğini bilindiği üzere yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Aynı zamanda Sesli aramalarda kullanıcıların dikkatini çeken ve sevdikleriyle ücretsiz olarak gözükmenin en etkili yolu. Ancak her insan kendisine gelen Sesli mesajı hemen okuyamaz. Çünkü kalabalık yerde olabilir. Yada önemli bir iş toplantısında bulunabilir.

 

İşte Sesli Mesaj içerisinden “ Küfürlü, ağır sözler” olan mesajlarda olabilir. Bu nedenle toplu yerlerde bilinmeyen ses kayıtlarını açmak son derece önemli bir risk oluşturabilir. Ama şimdi Facebook yeni bir özellikle beraber kullanıcılarını sevindir.

 

Sesli Mesajların altında artık “ Mesajın ilk sözleri yer alacak” sizlerde bu ilk sözlere bakarak açıp açmama konusunda karar vereceksiniz.  Messenger tarafından böyle bir kararın alınması ve uygulanmaya başlanması da insanlar tarafından en çok sevilen uygulama oluyor. Artık Messenger tarafından size gelen sesli mesajları açarken korkmayacaksınız. Korkmayacaksınız çünkü sesli mesajın ne içerdiğini azda olsa bilmek mümkün.

 

Sesli mesajın üzerinden yazan giriş kısmını okuyarak, mesajın içeriğine yönelik bilgi sahibi olacaksınız. Bu sayede de mesajın nasıl bir kullanıcıdan ve ne amaçla geldiği konusunda artık bilgi sahibi olmak hemen mümkün olacak. Toplu yerlerde bulunan insanlar, arkadaşlarından gelen mesajların içeriğinde belki kötü bir içerik olabilme ihtimalini düşünerek açmazlar. Bu nedenle mesajların açılmaması üzerine arkadaşlar da kızar. Artık arkadaşlarınız sizlere kızmayacak. Çünkü mesajı hemen ve anında açmak sizin için kolay ve çabuk olacak.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın