1.199 views / 18 Şubat 2014,Salı / Yorum : 0

Flappy Bird’ün süratle tırmanışa geçtiği ve üyeler aralarında süratle dağıldığı günlerde yayından kaldırılması fırsatçılar amaçlı de bulunmaz tek kapı oluyor . Flappy Bird oyununa benzer oyunlar geliştirip uygulama mağazalarına koyan geliştiriciler böylelikle hem tek 8 bit grafiklerle tek sürü da yorulmadan ücret kazanmanın yöntemini bulurken, öbür taraftan da Flappy Bird tesirinin aynı ritimde devam ettiği bugünlerde bundan yararlanmak istiyorlar.

Fırsatçıların birçok çoğu ise özgün oyunun tek benzerini yapsa da, kimileri de Flappy ile başlayan oyunlarıyla uyarı çekiyor . Böylelikle kullanıcıların hem tek rahatlıkla oyunu indirmeleri sağlanıyor hem tek de kısa zamanda uygulama mağazasında zirveye yerleşiyorlar. Bu bağlamda Flappy adını taşıyan tek takım oyunların şu sıralar en tek sürü indirilen uygulamalar listesinde olması da tesadüf değil.

Bunun farkında meydana gelen Apple ve Google ise partner davranış ederek Flappy adını taşıyan uygulamaların mağazaya girişine yasak getirdi. Nihai olarak Flappy Dragon adını taşıyan oyunun yayınlanma isteğini reddeden Apple böylelikle bu fırsatçılığı da ortadan kaldırmayı amaçlıyor .

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın