Galaxy S3 ve S4’de fotoğraflar direk SD karta nasıl kaydedilir
Akıllı telefonlarla beraber insanların bilemedikleri bazı özelliklerden dolayı sorunlar da kendini ortaya çıkarıyor. Galaxy S3 modelinde karmaşık gibi duran bir sorun vardır. Aynı durum S4 içinde geçerli. Fotoğrafların SD Kartına kaydedilme sorunu. Bazı kullanıcılar bunu yapacaklarını tam olarak bilemiyor. Ancak durum çok kolaydır aslında. Yani depolama birime erişmeniz yeterli olacak.
Öncelikle şunu belirtelim. Hafıza kartını kart yuvasını taktığınız zaman, artık depolama birimi oluşmuştur. Siz kamera bölümünü açtığınız zaman size ilk gelen soru “ Nereye kaydetmeniz” olacak. Bunun için sizde “ SD Kartı” seçtiğiniz zaman artık fotoğraflarınız oraya kaydedilmiş olacak. Bunun için sorun basit ve yapılması kolaydır. Akıllı telefonların “ Ayarlar” bölümünde yer alan “ Depolama birimi” vardır. Bu birimde bellekteki her türlü uygulama ve diğer özelliklerin kaydedilme alanı mevcuttur.
S3 ve S4 Modellerinde aynı benzer menü ayarları mevcuttur. İki modelde de ayarla bölümüne girdiğiniz zaman, orada depolama alanı karşınıza gelir. İşte buradan sorunsuzca depolama birimini seçersiniz. Hafıza kartı olarak SD özelliği seçtiğiniz zaman, çekilen bütün fotoğraflarınız birim olarak hafıza kartınız olacak. İstediğiniz zaman resimlerinize ulaşmak içinde, Galeri seçeneğinden ulaşırsınız. Ancak hafıza kartınızda yer kalmadığı zaman, Telefonun kendi Depolama alanına kaydetmeniz gerekir Bunun içinde yine aynı yerden bu sefer Telefonun kendi birimini seçmeniz yeterli olacak.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz