243 views / 03 Eylül 2014,Çarşamba / Yorum : 0

Samsung’un uzun süredir konuşulan ve merakları üzerine çekmeyi başaran metal çerçeveli telefonu  Galaxy Alpha’ın  sonunda resmi olarak tanıtımları yapıldı. Öne çıkan özelliği olan inceliğiyle Alpha’yla ilgili tüm söylentilerin hepsi doğru çıkmış gibi duruyor. Sanıyoruz ki Galaxy bu telefonuyla da birlikte artık kullanıcıların vazgeçilmez telefon adresi olacak gibi duruyor.

EKRAN ÖZELLİKLERİ

Hürriyet te yayınlanan haberlere göre 4.7 inç’lik bir ekrana sahip olan Galaxy Alpha, metal çerçevesi nedeniyle iPhone ‘a çok benzeyen bir görüntü oluşturmuştur. iPhone 6’nın da 4.7 inç’lik bir ekrana sahip olarak çıkacağını biliyoruz; bu yüzden Samsung Iphone 6 için bir rakip hazırlamış durumda. Metal çerçevesi dışında stil olarak Galaxy S5’i andıran bu telefon, her  vakıfta fiziksel giriş düğmesine sahip bir telefon. Arka yüzünde bulunan her vakitki gibi bununda plastiktir.  Ayrıca parmak izi tarayıcısına da sahip olan bu telefon, ne yazık ki su geçirmezlik özelliği bulunmuyor.
İŞLEMCİ
Bu telefonun da süper AMOLED ekran teknolojisini kullanan Galaxy Alpha’nın ekran çözünürlüğü yalnizca 720×1280.Ayrıca Exynos 5 Octa (dört çekirdek 1.8GHz’te, diğer dört çekirdek 1.3GHz’te çalışıyor) işlemciyle gelen telefon, 2GB RAM’e sahip ve kutusundan Android 4.4.4 KitKat ile birlikte sunulacak. Bunun dışın da  32GB depolama alanı bulunan Galaxy Alpha, iPhone’lara benzer bir şekilde herhangi bir microSD’yle genişleme olanağına sahip değil.

GALAXY İNCELİĞİ
Kamerası 12 megapixel, 2.1 megapiksel ön kamerası, 4G+ LTE irtibatı, 1.860mAh pil, telefonun diğer özellikleri arasında yer alıyor. İnceliği 6.7mm’lik olması ise onu şimdiye kadarki en ince Galaxy cebi yapma fırsatı sunuyor. Ama telefonun SIM yuvası görünürlerde olmadığı için , arka kapağın açıldığını ve microSD yuvası olmasa da, pile ulaşabileceğimizi umut ediyoruz.
RENK SEÇENEKLERİ
Sonunda beklenen Galaxy Alpha, 12 Eylül’de beş farklı renk seçene ile (Charcoal Black, Dazzling White, Frosted Gold, Sleek Silver ve Scuba Blue) bizlerle buluşmaya çıkacak. İzah eden telefonun yurtdışı satış fiyatıysa 689 dolar. Bu oran da Galaxy S5 ile S5 Mini arasında bir yere tekabül etmekte.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın