175 views / 14 Ekim 2014,Salı / Yorum : 0

Daha önce Galaxy S5 modelinde olduğu gibi Samsung, ilk parti sattığı cihazlardan aldığı geri dönüşler doğrultusunda Galaxy Note 4 için küçük bir düzeltme güncellemesi yayınladı.

”XXU1ANJ4” kodu ile yayınlanan güncelleme, Note 4‘ün pil performansında iyileştirmeler sağlıyor. PhoneArena sitesinin yaptığı teste göre QuadHD ekranlı modeller içinde zaten en iyi pil ömrüne sahip olan telefon, aynı zamanda yeni yazılım ile birlikte daha performanslı ve kararlı bir arayüz deneyimi vaat ediyor.

 

Pil ömrüne ne kadar katkı sağladığı bilinmeyen güncellemenin boyutu ise 35MB civarında. Telefon ve Kies üzerinden indirilmeye sunulan yazılımı Galaxy Note 4 sahipleri Ayarlar/Telefon Hakkında/Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek kontrol edebilirler. Android dünyasında genellikle güncellemelerin her cihaza aynı anda gelmediği ve ülkeler arasında zaman farkları olabileceğini de hatırlatmakta fayda var.

Samsung’un Android 4.4.4 Güncelleme Haritası Sızdı

Android KitKat sürümünün son versiyonu olan 4.4.4 tanıtılalı uzun bir süre olmasına rağmen henüz bir çok Samsung telefon bu güncellemeyi almış değil. Şimdiye kadar hakkında resmi bir bilgide bulunmayan güncelleme ile ilgili nihayet bir yol haritası sızdırılmış durumda.

13 tane telefonun sıralandığı listede yazılım geliştirme aşaması ve yazılımın cihazlara dağıtılacağı tarihler yer alıyor. Listeye göre 2 Galaxy S5 versiyonu(SM-G900Ive SM-G900F), Galaxy Note 3, Galaxy Note 3 LTE için testleri tamamlanan yazılım Ekim ayında kullanıcılar ile buluşacak.Galaxy S4, S4 LTE, Note 3 Neo için final testleri yapılan güncelleme Galaxy S4 Mini, S4 Mini Duos, Galaxy Grand 2, Grand 2 Duos, Galaxy Note 2 ve Note 2 LTE için ise bekleme konumunda fakat Kasım ayında kullanıcılara dağıtımına başlanacağı belirtilmiş.

 

Yazılımın telefonlara hangi gelişmeleri kazandıracağı ise henüz netleşmiş değil. Android dünyasında genellikle güncellemelerin her cihaza aynı anda gelmediği gibi ülkeler arasında zaman farkları olabileceğini de hatırlatmakta yarar var.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın