3.989 views / 28 Şubat 2013,Perşembe / Yorum : 0

1. Yöntem : 

Aşağıda paylaşmış olduğum zipli bootloader cwm dosyasını cihazımınızın internal ya da external kısmına kopyalayıp cwm üzerinde install zip from sdcard ya da external seçenekleri üzerinden yükleyin

Eski XXBLFB Cwm Bootloader TAVSİYE EDİLİR
https://hotfile.com/dl/195802079/909804e/Restore_Bootloader_XXBLFB_by_CatalFlex.zip.html

 

2. Yöntem : 

Eski bootloader yüklemenize gerek yoktur. Zaten eski bootloaderlarda hala sudden death riski var.

cf auto root : (CF-Auto-Root-m0-m0xx-gti9300) yükleyip yeni Triangle away (2.55)  ile kırmızı ünlem üçgen ve sayaçtan kurtulabilirsiniz. Ayrıca chainfire en son cf auto root içerisine ELLC recovery eklediği için sudden death sorununuda çözmüş gözüküyor.

Ancak bundan sonra geriye bir tek sorun kalıyor oda cihaz durumunda değiştirildi ibaresi.
Bununda bir çözümü var,  triangle away uygulamasının en altında  “System modified workaround seçeneği var bunu seçerek reboot ettiğinizde artık cihazınızda bir problem kalmıyor.

Fakat bu seçeneğin aktif olması için supersu uygulamasının pro sürümüne yükseltmeniz gerekiyorki bunuda kolayca halledebilirsiniz sanırım  ;)

Bazen cihaz tam şarj edildiği zaman yine durum değiştirildi olarak gözükebiliyor ama telefon kapatılıp açıldığında yine her şey sorunsuz orjinale dönüyor.

Şu anda telefonumu bu şekilde kullanıyorum herhangi bir sıkıntı yoktur.

Not: triangle away uygulamasının hatasız çalışması için kurup açmadan önce telefon dilini ingilizce olarak değiştirmeyi unutmayın. Ayrıca birde sürpriz var, root ve triangle away işlemleri ardından telefonunuzu açınca  triangle away size “Super su temporary disabled” mesajı verecek, chainfire telefonun açılışı sırasında root işleminin yakalanmaması için bu tür bir yolu tercih etmiş  :) açıldıktan sonra 3-4 dk içerisinde root otomatik olarak etkin oluyor.

Yazımda ya da anlatımda yorgunluk ve uykusuzluk nedeni ile hatalarım olabilir mazur görün.

 

3. Yöntem : 

Az önce ingiltere romundan Türkiye romuna geçiş yaptım, aynen yukarıdaki işlemleri tekrarladım.

Root edip triangle awayı çalıştırarak reseti seçtim ve cihaz boot ederek ünlem işaretinin olduğu menü açıldı , daha sonra menüden (volume up reset counter and status)  yukarı ses tuşuna basarak sayaç ve ünlemi kaldırdım. Şu anda ünlem ve kırmızı uyarı yok, cihaz orjinal gözüküyor.

Telefon dilini ingilizce yaptınızmı triangle awayi çalıştırmadan önce? aksi takdirde triangle away hata veriyor.

Sizin için dosyaları yüklüyorum.

İyi geceler dilerim herkese…

cf auto root:  http://www57.zippyshare.com/v/44639556/file.html
Triangle away 2.55: http://www22.zippyshare.com/v/54869804/file.html

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın