Galaxy S4 Sorunları ve Çözümü

 

                  Akıllı telefonlar, akıllı oldukları kadar maalesef sorunları da var. Teknoloji olarak çağımızın ileri seviyesinde olan bu akıllı telefonların kendilerine özgü sorunları da açığa çıkıyor. Galaxy S4 telefon olarak son zamanların en çok ses getiren modeli. Ancak bu modelin iyi olmasının yanında şikayetlerde epeyce var. Çünkü telefon uygulama ve arayüz olarak bazen hatalar meydana getirebiliyor. İşte durum bu şekilde olduğu için kullananlar şikayete başvuruyor.

 

Şarj Sorunu

 

           Batarya olarak aslında istekleri karşılayacak özellikle. Ancak arka planda çalışan uygulamalar ve buna ek olarak da bazı uygulamaların akşama kadar kapanmadan sık sık kullanılması şarj ömrünü direk azaltıyor. Engellemek için, öncellikle “ Güç Tasarruf Modunda” kullanım yapın. Daha sonra Wifi be Bluetooth eğer kullanmıyorsanız kesinlikle bunları kapatın . telefona hafıza boyutlarını aşacak uygulamalar ve özellikler yüklemeyin.

 

Wİ-fi Bağlantısı Yok

 

                    Evde veya iş yerinden modem üzerinden İnternet bağlantısı kuramıyorum neden? Sorusu da çok geliyor. Bu durumda Arayüzden kaynaklanıyor kesinlikle. Yapmanız gereken Ayarlar-Wİ-fi- Uykudayken Wİ-fi Açık Tut” seçeneğini aktif hale getirin. Eğer böyle olmuyorsa en son olarak “ &0011&” tuşlayarak Wİ-Fi seçeneğini açım ve “ Wİ-Fi Power Save Moda” getirerek tekrar deneyin. Sorun bu şekilde çözülecektir.

 

Akılı özelliklerinde kullanılamadığı yönünde çok sık şikayet geliyor. Bu durumu da Ayarlar- Cihazım-Akıllı Ekran bunu aktif hale getirin. Yani bu durumda Akıllı telefondan son derece yüksek performans alacaksınız. Aksi halde akıllı telefon size akılsız gibi gelir.  Donmalar ve kasmaları kesmenin yolları vardır. Ayarlar- Daha Fazla- Uygulama Yönetici bunları teker teker bakarak gereksiz yere çalışanları kapatmanız sorunu en aza indirir. Fazla gereksiz olan uygulamaları boş yere kesinlikle ama kesinlikle kullanmayın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz