Testimizde telefon pazarındaki en iyi telefon olduğuna karar verdiğimiz Samsung’un S6 modeli, süper ekranı, seri arayüzü ve kaliteli tasarımı ile etkileyici bir telefon olarak ön plana çıkıyor. Fakat geçen yılın S5 modelinin s6 modelinden daha iyi olduğunu düşünenler kullanıcılarda var.

Consumer Reports’un piyasa takipçileri, S5’in S6’yı mağlup ettiğini ve kullancııların S5’i daha çok tercih etmeleri gerektiğine karar vererek, s5 modelinin öneminin altını çizdi. Piyasa takipçilerine göre en önemli sıkıntılar arasında, S6 modelinde yer almayan IP67 su ve toz geçirmezlik, çıkartılabilir pil özelliği ve microSD kart slotunun olması yer alıyor.

Buna ilave olarak S6’nın iPhone cihazlarına benzer bir dizayna doğru yönelmiş olması da, modelin farklılık özelliğinin ortadan kaybolmasına yol açtığından dolayı piyasa takipçilerinin olumsuz puan vermesine neden oldu. Ayrıca S6’nın pil süresinin S5 modeline göre çok daha kısa durumda olması, kullanıcıların canını sıkan ayrı bir konu olmuş. Bu durumla beraber S6 modelinin kablosuz şarj edilebilme özelliğiyle piyasada yer aldığını da göz ardı etmemek gerekir.

Piyasa takipçileri, S5’in tam anlamı ile önüne geçmese de, S6 ve S6 Edge modelinin bir çok konut farklı ve yeni işlevleri olduğununda bilinmesi gerektiğini söylüyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz