857 views / 12 Şubat 2014,Çarşamba / Yorum : 0

Akıllı telefon dünyasının 2 mühim oyuncusu Apple ile Samsung’un 2014’de çıkartacağı iPhone 6 ile Galaxy S5, görünüşleriyle övgü toplayacak .

 

The Korea Herald gazetesinin her 2 şirkete yakın kaynaklarından edindiği en son verilere gore hem bir iPhone 6 hem bir de Galaxy S5, çerçevesiz ekrana sahip olacaklar. Galaxy S5, bununla beraber , Galaxy serisinin parmak izi okuyucusuna sahip önce azası olacak.

 

Kaynaklar, Samsung’un ekranın alt tarafına gömülü parmak izi okucuyusu üstünde farklı icraatlar yaptığını fakat bu icraatların pazarda hayata geçmesi amaçlı vakte gereksinimi meydana geldiği belirttiler.

 

Kaynakların ifadelerine gore parmak izi okuyucusu S5’in hem bir sağ aşağı hem bir sol aşağı köşesinde koltuk edinecek. Bu sayede kullanıcının parmak izine erişmesi daha basitleşecek . Öbür taraftan bundan önceki Galaxy’lerde koltuk alan home butonu ise S5 ile beraber tarihe karışacak. Bununla Beraber S5’deki dokunmatik panelin hassaslığının arttırılmasıyla üyeler , eldivenleri ile telefonlarını kullanacak .

The Korean Herald, iPhone 6’nın da ekran tasarımı tarafından seleflerine mukayese et bir sürü farklı olacağını ve çerçevesiz ekran ile kocaman ekran/fiziksel ebat olması gereken düzeyde tutulacağını ifade etti .

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın