54 views / 07 Nisan 2015,Salı / Yorum : 0

Samsung’un Galaxy S7 modelinin çıkarmasına henüz bir sene var. Bu süreç içerisinde elbette yeni patent alınma durumları söz konusu olabilir ve yeni gelişmeler yaşanabilir. Ancak bu beklentilerimizi sıralamamıza bir engel değildir. İşte Samsung ‘un bir sonraki amiral gemisinde yapılmasını istediklerimiz.

Galaxy S5 modelinden sonra elbette Galaxy S6 serisi tasarım açısından son derece başarılı görünmekte. Yine de bu henüz bir başlangıç diyoruz. Çünkü S6 modelleri için yapılan eleştirilerden biri tasarımın tam anlamı ile yenilikçi olmadığı. Evet, iyi ancak yenilikçi mi, biraz tartışılır.

Peki yeni tasarım çizgileri ne durumda olacak?

Uzmanlar önümüzdeki zamanlarda metal ve camın gözden düşeceğini pek ummuyorlar bu nedenle çok yüksek bir ihtimal Samsung, Galaxy S7 modelinde de aynı çizgide ilerlemeye devam edecek.

Galaxy S4 ve S5 modellerinde full hd ekranlar kullanıldı. Buradan yola çıktığımızda Galaxy S6 ve s7 modellerinde de QHD teknolojisi devam edecek diyebiliriz ancak biz bu konuda biraz şüpheliyiz. Bunun nedeni ise, bu teknoloji zaten 2014 senesinden beri var ve 2016 senesinde çıkan bir amiral gemisi için pek fazla çekici olmayacağını düşünüyoruz. Bunun yerine Samsung firmasının oldukça son derece Super AMOLED ultra-HD (3840*2160 pix) ekranla gelmesi çok daha mümkün olacaktır.

Ayrıca, Galaxy S7 modelinde QHD ile kalınmasının bir nedeni de Samsung’un son derece yenilikçi ekran tipleridir. Örnek vermek gerekirse Edge serisi. Bu durumdan yola çıktığımızda Samsung firmasının bükülebilir ekranlar üzerinde de çalışmalara devam ettiği biliniyor. Bu nedenle gerçek anlamda bir yenilik için Galaxy S7 Flex’i görmek bizi fazlası ile tatmin edecektir.

Son olarak, Galaxy S5 için kötü olan ne var ise Galaxy S6 üzerinde bu durum fazlasıyla toparlandı ve son derece başarılı bir cihaz ortaya çıkmış oldu. Artık Galaxy S6 modeininde pek fazla değiştirilecek bir durumu olmadığı için Samsung firmasının gerçekten bir devrim anlamında cihaz çıkarma zamanı geldi diye düşünüyoruz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın