Bundan yaklaşık 10 yıl önce sahip olduğumuz teknolojiyi bir düşünün. Kullandığınız ev aletlerini, beyaz eşyaları, telefonlarınızı hatırlayın. Bir de şimdi kullandığınız teknolojik aletleri aklınıza getirin. Fark çok büyük ve ortada öyle değil mi? Bariz görülen bu fark teknolojide ne kadar çok mesafe kat ettiğimizi gösteriyor. Teknoloji birçok işlemde ve konuda bizlere yardım eden bir kavramdır. İşlerimizi hızlı yapmamızı sağlayan teknolojik aletler çoğu zaman bizleri mutlu ediyor.

Gelişen teknoloji ile kullandığımız tüm aletler değişti. Günlük hayatımızda yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonlarımız bunun en iyi örneği aslında. Bir teknoloji meraklısı iseniz 1 yıl önceki akıllı telefonunuz ile şu an kullandığınız akıllı telefonunuz farklıdır diye düşünüyorum. Çünkü gelişen teknolojiye ayak uydurmak için hızlı davranmak gerekiyor. Sizlere akıllı telefonların vazgeçilmezi olan android işletim sistemi hakkında bilgi vereceğim. Android işletim sisteminin temelleri bundan tam 9 yıl önce atılmıştı aslında. Android’in tanıtımını yapmak gerekirse Linux tabanlı ücretsiz ve özgürlükçü bir işletim sistemidir android. Linux çekirdeğini kullanmakta olan android işletim sistemi 2013 yılında popülerleşmiş ve kendini teknoloji piyasasında göstermiştir. Dokunmatik cihazlar için tasarlanan bir sistem olan android şimdilerde birçok üründe kendini göstermektedir. Başta çeşitli marka ve model akıllı telefonda kendini gösteren android işletim sistemi, son 1 yıldır üretilen android wear ürünlerinde dikkatleri üzerine çekmektedir. Android wear ürünlerine örnek verecek olursak; akıllı saat, sanal gerçeklik gözlüğü, akıllı bileklik.

Android işletim sistemini kullanan milyonlarca insan androidin fırsatlarından yararlanıyor. Teknolojinin ilerleyişine dur demek mümkün değilken sizler de teknolojinin faydalarından faydalanın ve teknolojinin keyfini çıkartın.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz