1.060 views / 12 Ocak 2014,Pazar / Yorum : 0

Merhaba android kullanıcıları, bugün General Mobile firmasının çıkaracağı yeni telefon Discovery 2 hakkında elde ettiğimiz bilgileri sizlere aktaracağız. Bilindiği üzere 2013 yılı General Mobile firması için çok iyi geçti. Türkiyenin en büyük yerli telefon firması olan General Mobile Discovery modeli ile yerli telefonda satış rekorları kırdı. Kullanıcılar ise yüksek donanım, hız ve zarifliği ucuz bir telefonda birleştiğini görünce bu fırsattan yararlandılar. Hiç şüphesiz fiyat performans olarak bu kadar makul bir telefon olmasının en büyük sebebi yerli üretim bir telefon olmasından geçiyor.

 

Peki General Mobile daha önce bu kadar büyük sıçrayışları neden yapamamıştı. General Mobile Genel Müdürü Muzaffer Gölcü tarafından yapılan açıklamaya göre firma son yıllarda strateji değiştirmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda 10-11 modeli 1 yılda kullanıcıya sunan firmanın artık 1-2 model çıkarıp bu modellerin üzerine daha çok odaklanacağı belirtliliyor. Gerçekten bu yeni stratejinin işe yaradığını söylersek hiçte abartmış sayılmayız. Dilerseniz şimdi yeni Discovery 2‘nin özelliklerini inceleyelim.

 

  1. 5 inch boyutunda ve  1280×720 çözünürlüğünde IPS-OGS Ekran. Ayrıca  Corning Gorilla Glass 3 koruma
  2. 1.4 GHz hızında 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 İşlemci
  3. 450MHz hızında Adreno 305 GPU grafik kartı
  4. 1 GB RAM
  5. 4 ile 16 GB arası değişen hafıza birimi. Ayrıca Micro SD Kart desteği
  6. 2500 MAh batarya ile uzun pil ömrü
  7. Arka kamera(13MP), Ön kamera(5MP) ve 1080p video kayıt imkanı
  8. Android 4.4 KitKat işletim Sistemi
  9. Çift sim kart desteği

Muzaffer Gölcü yaptığı açıklamada Discovery 2’nin özelliklerini belirlerken kullanıcılardan aldıkları geri dönüşlere önem verdiklerini belirtiyor. Bu doğrultuda ön kameranın yeni modelde bulunacağı belirtiliyor. Uygun fiyat ile piyasaya gireceği belirtilen telefonu şimdiden birçok kullanıcıyı almayı planlıyor. Discovery modelini alma hazırlığı yapan birçok kullanıcı ise biraz sabırlı davranıp yeni çıkacak olan Discovery 2 modelini alacaklarını belirtiyorlar.

Discovery 2 ile ilgili gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğiz. Hepinize iyi günler dileriz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın