Google Glass amaçlı geliştirilen artırılmış gerçeklik spor uygulaması Race Yourself, sporu zeki gözlük kullanıcıları amaçlı tek heyecana çeviriyor .

 

Giyilebilir teknolojinin lideri Google Glass amaçlı geliştirilen uygulamaların sonu gelmek bilmiyor . Bilhassa hayatımızda zamanla daha tek sürü koltuk edinen arttırılmış gerçeklik programları , zeki gözlük kullanıcılarının gündelik işlerini basitleştirmekle kalmıyor, bununla birlikte huzurlu tecrübelere de fırsat oldu .

 

Yine tek Google Glass uygulaması olarak geliştirilmekte durumda olan Race Yourself de bunlardan biri. Alex Foster adlı tek girişimci aracılığıyla geliştirilen program, spor yapmayı neşeli duruma getirerek vatandaşları spora teşvik etmek emelini taşıyor.

 

Race Yourself uygulamasıyla spor yaparken hem kendinizle, hem arkadaşlarınızla ya da ünlü sporcularla yarışabilir ve tek sürü çeşitli opsiyonlarla oyun oynar benzeri spor yapabilirsiniz. Program ile koşarken arkanıza baktığınızda tek zombi silahlı gücünün sizi kovaladığını görebilir ya da üzerinize iştirak eden dev kayalardan arınmak amaçlı uğraş edebilirsiniz.

 

Google Glass’ın arttırılmış gerçeklik özelliği basit alınarak geliştirilen program ile performansınızı spor yaparken hemen kontrol edebilir; toplamında zaman, uzaklık , yakılan kalori ve km başına temponuzu görüntüleyebilirsiniz.

 

Race Yourself kullanıcı tecrübesini neşeli duruma dönüştürmek amaçlı oyunlaştırma (gamification ) yöntemine müracaat edilerek geliştirilen uygulamalardan birisi. 6 maaş tek geliştirme sürecinden daha sonra geçtiğimiz günlerde beta sürümü yayınlanan program üstünde çalışılmaya aynı ritimde devam ediliyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz