22 views / 27 Ocak 2015,Salı / Yorum : 0

Google Maps Üzerinden Yol Tarifi Paylaşma

 

                  Google maps insanların yer bildirimlerini yapma konusunda oldukça faydalı olan bir paylaşım platformu. Önceden sadece Harita olarak kullanılıyordu. Yani bulunulan bölgede nereye gidilir, aranılan yerler nerede ve burası hangi bölgeye giriyor gibi durumları kapsayan bir özelliğe sahipti. Ama şimdi insanlar bulunduğu yerleri göstermek ve sevdikleriyle paylaşmak için Haritayı etkin olarak daha fazla kullanmak istiyor.

 

Google Maps Üzerinden Paylaşım yapmak çok kolay. Bunun için söyleyeceğimiz yolları denemeniz gerekir. Maps haritası oldukça yüksek bir harita deneyimi sunuyor. Bulunduğunuz yerleri öğrenmek, kayıp olduğunu zaman yolunuzu tekrar bulmak bu haritayla beraber hemen mümkün oluyor. Şimdi sizler yol haritalarını paylaşma deneyimi sunuyoruz.

 

Google Maps üzerinde; bulunduğunuz yeri seçtiniz diyelim. Örneğin Antalya- Alanya Yolunu harita olarak seçin. Daha sonra Ayarlar bölümüne gelin ve orada paylaşım seçeneğini kesinlikle göreceksiniz. Buradan artık dilediğiniz gibi paylaşım yapın.

 

İşte Maps üzerinden paylaşım yapmak bu kadar basit. Ama bazı zamanlarda karışık olan menü ve insanların bunu karıştırması gibi nedenlere bağlı olarak yol tariflerinde sıkıntılar meydana çıkar. Daha sonra ise Maps üzerinden haritaları eklemek yada gideceğiniz yeri seçmek gibi faaliyetlerinde de karışımlar elbette olmakta.

 

Google Maps aynı zamanda sürekli gelişim gösterir. Gelişim göstermesindeki amaç ise, bir birinden fazla yolların tarifi için yeni haritalar eklenmesi ve insanların her türlü yollarını bulmalarına yardımcı olacak şekilde bilgilerin eklenmesine bağlıdır. Aynı zamanda bu tarz paylaşımların yapılmasını da sağlayarak, arkadaşlarınızla yada özel bir insanlar gittiğiniz yerleri anında Sosyal Platform odaklı olarak paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın