Dünya devi Google, açık kaynaklı olan Android işletim sistemine kendi uygulamalarını yüklenmiş olarak sunmakta ve hatta bu durumun rakip şirket Yandex’in pek fazla hoşuna gitmediği için Google ile davalık olduklarını görmüştük.

Bu konumuzda sizlere Cloud Print, Newsstand, Google Play Movies ve Android Live Wallpapers gibi kullanmadığınızı düşündüğümüz ve sisteme hazır olarak gelen servisleri nasıl kapatacağınızı aktaracağız.

1. Adım: Uygulamayı İndirmek

Yapılacak olan bu işlemler için ilk olarak cihazınızın Root yetkisine sahip olması gerekmektedir. Root’lu cihazımıza önce Play Store’dan, Disable Servis isimli uygulamayı indirmelisiniz.

Disable Service uygulamasını İNDİR

2. Adım: Super kullanıcı yetkisi ver

Uygulamanın cihaza kurulma aşamasından hemen sonra size Super kullanıcı yetkisi vermeniz istenmektedir. Bu yetkiyi sağladıktan sonra uygulamayı kullanabilirsiniz. Super User yetkisi verilmiş Disable Servis isimli uygulamada iki farklı bölüm yer almaktadır. 1.bölümde sizin cihaza sonradan yüklemiş olduğunuz hizmetler bulunurken 2.bölümde ise cihaza hazır yüklenmiş olarak gelen hizmetler bulunmaktadır.

3. Adım: Servisleri kapatmak ve sistemi tekrardan başlatmak

İkinci yani “System” bölümüne tıklayarak bu ekranda Google’ın ya da mobil cihaz üreticisinin servisleri bulunmaktadır. Kullanmadığınız Google servisini seçerek üzerine tıklamalısınız. Açılan bölümde servis eklentilerini görecek ve burada işaretli yani aktif olan uygulamaları pasif hale getirmelisiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz