İnternetin hayatımıza girdiğin günden bu güne haberleşme alışkanlığımızı değiştirmemizde büyük etkisi olan elektronik postalar artık bir tercihten çok ihtiyaç haline dönüştü.
E-posta denildiğinde akla günümüzde en çok kullanılan servisler olan Gmail, Hotmail, Yandex vb. isimler gelse de hafızanızda bir isme daha yer açmaya hazır olun. Neden mi? Çünkü artık hayatınızda Inbox var.

Google çalışmalarına son hızla devam ederken E-posta servisini de gözden geçirdi ve Inbox adında yepyeni bir e-posta servisini duyurdu. Inbox, henüz Gmail’in yerini alamasa da Google’ın düşüncesine göre uzun vadede bunu başaracak.

Google’ın bu düşünceye sahip olmasının altında yatan sebep ise Inbox ’ın size gelen mailleri geliş sırasına göre değil önem sırasına göre size listeleyebiliyor olması. İlk bakışta Google Now ile Mailbox’ın harmanlanmasıyla oluşturulduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim Inbox sizin sanal asistanınız olarak listenizdekilerin doğum günlerini yaklaşan önemli etkinlikleri ve uçuş bilgilerinizi hatırlatabiliyor.

Henüz beta aşamasında olan Inbox , şimdilik IOS, Android ve Web’de mevcut ancak tüm bunların yanında bir Inbox kullanıcısı olabilmeniz için inbox@google.com ‘a bir mail atmanız gerekiyor çünkü inbox henüz davetle kullanıcı kabul ediyor.

Google’dan Fiber İnternette Geliyor!!

İnternet mecrasında kullanıcılarına sunduğu çeşitli ve birçok hizmetin yanı sıra Android mobil işletim sistemi üzerindeki gelişimleriyle teknoloji gündeminde kalmayı başaran Google, şimdi de internet altyapısına el attı. Ülkemiz de dahil dünyanın en hızlı internet altyapısı Fiber internet, artık Google tarafından kablosuz olarak sağlanacak.Google, 2014’ün ilk aylarından bu yana ABD’deki belli bölgelerde özel çalışmalar yürüterek, birçok haneye fiber internet altyapısını taşıyordu. Süper Hızlı İnternet unvanıyla internet kullanıcılarının beklentilerini karşılamayı başaran fiber internet hakkında teknoloji gündeminde kablosuz olarak dağıtılacağı haberleri yayılıyordu. Google’dan beklenen cevap net oldu.

FFC’den gelen raporlara göre Google, 5.8 GHz, 24.2 GHz ve 71-86 GHz bant genişliğine sahip 3 farklı kablosuz fiber internet dağıtımına başlayacağını duyurdu. Internet kullanıcılarına 2.4 GHz ve 5 GHz frekanslarında sağlanan standart internet, Google’ın yeni girişimiyle tarih olacak.

2.4 GHz ve 5 GHz internet frekansları Google’ın 5.8 ila 86 GHz arasındaki radyo frekanslarına oranla daha kısa mesafelerde etkili oluyor, yani Google, tek bir verici ile tüm eyaleti kablosuz(Wi-Fi) ağına boğabilecek. Ultra hızlı bağlantı teknolojisi olan Fiber’in kablosuz olarak ne zaman geleceği hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz