Akıllı telefon ve tabletlerde bir çok görüntü çekiyoruz. Özellikle Akıllı telefonlarda öylesine kamera çözünürlükleri ve özellikleri bulunuyor ki, bir çok profesyonel kamerada dahi bulunmayan kalitede sonuç alınabiliyor.

Akıllı telefonlarımızla çektiğimiz bu görüntüler, bazılarımız için son derece önemli oluyor. Düğün, doğum günü gibi özel günler, piknik, güzel bir sahil gezisi gibi anılar, çocuğumuzun ilk adımları gibi bir daha yaşanamayacak mutluluklar akıllı telefonlarımızla çekilip, kayıt ediliyor.

Akıllı telefonumuzun hafızasında bulunan bu görüntüleri, ailecek, kalabalık bir ortamda izlemek istediğimizde ise telefonumuzun ekranı yetersiz kalıyor. Dev ekranlı televizyonlarda, bu görüntüleri daha kola ve çabuk izlemek artık mümkün.

Görüntüleri, bilgisayara aktarmak oradan, usb belleğe kayıt edip, televizyonumuzun varsa usb girişine bağlamak. Ya da bir yığın kablo arasında boğulup, telefonu bir şekilde televizyona bağlamak. Ki bu kablolar özellikle çocukların ayaklarının takılması sonucu, hem çocuğunuza hem de cihazlarınıza zarar verebiliyor. Bir çok cihaz sırf kablolara takılarak yaşanan küçük kazalar sonucu tamamen kullanılamaz hale geliyor. Bunlar zaman alıcı ve karmaşık gibi gözükebilir.

Microsoft, akıllı cihazlar için kablosuz görüntü aktarma aygıtı üreterek, piyasaya sundu. Microsoft, geliştirdiği ve  60 dolardan Amerikalı tüketicilerin beğenisine sunulan kablosuz görüntü aktarım adaptörü Miracastyakında Türkiye pazarında da olacak.

Wi-Fi Birliğinin bir standartı olan ve Wi-Fi Direct üzerinden görüntü aktarımı sağlayan teknoloji, belli bir firma tekelinde olmadığı için isteyen üreticiler tarafından cihazlarında kullanılabiliyor.

Adaptör, tüplü olanlar hariç, tüm televizyonlarda bulunan HDMI portu üzerinden televizyona bağlanıyor. Bu küçük cihazı televizyonun HDMI girişine bağlayın. Gücünü televizyonunuzun USB Port’undan alacak olan cihaz ile cep telefonundaki tüm görüntüler anında televizyonumuzda olacak.

HDMI girişini kullanarak televizyona bağlanan cihaz, sadece cep telefonlarınız değil daha bir çok cihazı da televizyonunuza kablosuz bağlamanıza olanak sağlayacak. Aslında her televizyona mutlaka bağlanması gereken adaptör ile projeksiyon cihazları, dizüstü bilgisayar, tabletler vb. tüm cihazlar kablosuz bir şekilde hızlı ve kolay bağlanabilecek.

Bu bağlantı ile görüntülerde herhangi bir kalite kaybı yaşanması söz konusu olmayacak. Elbette adaptör ile sadece videolarınızı değil, fotoğraflarınızı, sunum dosyalarınızı vb. televizyonunuza kablosuz olarak aktarabileceksiniz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz