1.668 views / 11 Kasım 2014,Salı / Yorum : 0

 

GÜNCELLEMER VE E-POSTA EŞİTLEME DEVRE DIŞI KALMASI

 

Akıllı telefon denilen şey aslında resmen cepte kullanılabilen küçük bir bilgisayardır. Bu nedenle bilgisayar da yaşanılan sıkıntılar cep telefonunda da  aynı şekilde ve aynı sıklıkta yaşanabilmektedir. Akıllı telefonlar çıkmadan önce telefon ile yaşadığımız sıkıntılar genellikle uzun süre kullanımlara bağlı olarak ekranın gelmemesi, telefonunun açılmaması, yer düşme veya ıslanma sonucunda tekrar çalışmaması gibi sorunlardı;ancak akıllı telefonların devreye girmesi ile telefonda bulunulan programlar, farklı uygulamalar, oyunlar vb. yüklemeler sonucunda bazen telefon güncellenmeye ihtiyaç duymaktadır. Bazen telefon kendisi güncelleme işlemini yaparken bazen de kullanıcı güncellemeyi yapmaktadır. Güncellemeler yapıldıktan sonra da nadiren de olsa programlar da aksaklık yaşanabilmektedir. Yapılan güncellemelerin ardından kullanıcı karşısına çıkan sorunlardan biri Samsung kullanıcısının Samsung telefonlarda maillerine ulaşamaması ve E-posta eşitleme devre dışı uyarısının çıkmasıdır.

Güncelleme işlemlerinden sonra Samsung  modellerinde ve diğer telefonların bazılarında çıkan bu sorunda genellikle kullanıcı e-posta gönderebilmekte; ancak alamamaktadır. Kullanıcının, Samsung telefonlarda maillerine ulaşamaması ve E-posta eşitleme devre dışı uyarısı güncelleme yapıldığı zaman ilk anda mail ayarlarından düzelebileceği düşünülmekte olup  aslında daha sonra sorunun telefon menüsü ile ilgili olduğunu anlaşılmamaktadır. Yapılan güncelleme push mail özelliğini devre dışı bırakmaktadır. Bu nedenle  e-posta gönderebilir;ancak siz yenilemedikçe ve istekte bulunmadıkça otomatik olarak mailler görülememektedir. Telefon ayarlarında da senkronizasyon kapalı olduğu için de e-posta eşitleme devre dışı uyarısı vermeye devam etmektedir. Bu durumda ne yapılması gerekmektedir? Telefonunuzu ana ekranındaki menüyü aşağı doru indirin karşınıza çıkacak seçeneklerden “Senkr” simgesini aktifleştirin yani senkronizasyon özelliği  açık bırakılmış olacaktır. Bu durumda  push mail özelliği tekrar devreye girecek, e-posta eşitleme devre dışı uyarısı ortadan kalkacak ve mailiniz anında hesabınıza düşüyor olacaktır.

Telefonlarda maillerine ulaşamama ve e-posta eşitleme devre dışı uyarısı gibi bir çok sorunun çözümü kendi içinde bulunmaktadır.

Kaynak : Androidciyiz.netEtiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın