Hafıza Güçlendirici Android Uygulamaları

Gün içerisinde çoğumuz telefonumuzu veya anahtarımızı koyduğumuz yeri unuturuz. Hatta arabasını park ettiği yeri unutanlar bile vardır. İnsan beyni yaşlandıkça hafıza ve beyin güçsüz düşer. Hafızayı zinde tutmak ve hatırlamayı kolaylaştırmak için bir çok yol bulunur. Vücuda dikkat etmek en önemli şeydir. Vücudun olduğu kadar beynin de egzersize ihtiyacı vardır. Beynimizi güçlendirecek hafıza egzersizleri çok önemlidir. Bu egzersizler sayesinde hafızayı daha etkin olarak kullanmak mümkündür. Günümüzün en çok kullanılan işletim sistemi Android hafıza için çok güzel uygulamalar geliştirdi. Bu yazımızda hafıza güçlendirici uygulamalardan bir derleme yaptık. Siz de hafıza sorunu yaşıyorsanız okumanızı tavsiye ederiz.

İlk uygulamamız Powerful Memory Techniques. Bu uygulama 15 dakika içinde hafızanızı daha iyi nasıl kullanabileceğinizle ilgili bilgileri sizlere sunuyor. Uygulamanın geliştiricisi Hafıza şampiyonu Tansel Ali’dir. Uygulamada sizlere çok fazla olan bilgileri ezberleme ve bunları rastgele hatırlamanıza yardımcı olacak bilgiler sunuluyor. Bu uygulama sayesinde konsantrasyonunuzu da arttırabilirsiniz. Diğer uygulamamız ise Brain Workout. İçeriğindeki 4 adet oyunla hafızanızı güçlendirebilirsiniz. Bu oyunların zorluk seviyeleri birbirlerine göre farklılık gösteriyor. Hafıza Koçu uygulaması da sürekli bir şeyleri unutanlar için bire bir. Uygulamanın içeriğinde mini bir oyun bulunuyor. Bu oyunun beyin egzersizleri yapmanızı sağlıyor. Improve Your Memory adlı uygulamada hafızanızı güçlendirmek için sadece size özel olan ipuçları sunuluyor. Hafızanızı güçlendirmeden önce hafızanızın nasıl çalıştığı ile ilgili önemli bilgileri bu uygulamada bulabilirsiniz. Lumositiy adlı uygulama ise bilinen en popüler hafıza geliştirme uygulamasıdır. Uygulama ücretsizdir ancak bazı fonksiyonları kullanmak için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Uygulama içerisindeki performans raporları sayesinde gelişiminizi takip etmeniz de mümkün.  Memory Tranier adlı uygulama ise farklı egzersiz yöntemleri ile konsantrasyon ve mekânsal hafızanızı güçlendirmenize yardımcı oluyor.

Android insan hayatını kolaylaştırmak için bizlere bir çok kolaylık sağlıyor. Bu yazımızda bahsettiğimiz hafıza geliştirme uygulamaları da bunların başında geliyor. Günlük hayatta yerini unuttuğumuz bir şeyi bulabilmek için çok zaman harcarız. Bu uygulamalar sayesinde bundan sonra bir şey kaybetme sorununuz ortadan kalkıyor.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz