Haftanın Android Uygulamaları

Akıllı telefon ve tablet arenasında en çok kullanılan mobil işletim sistemlerinden Android’in uygulama marketi Play Store, gelişimini hızla sürdürüyor. Çok sayıda kaliteli uygulamanın bulunduğu bu platform için her hafta yeni 5 uygulamayı sizlere sunuyoruz. Böylece hangi uygulamayı indirsem diye düşünen Android kullanıcılarına fikir veriyoruz.

Bu hafta yine birbirinden güzel 5 uygulama karşınızdayız. Sözü çok uzatmadan uygulamalara yakından bakmaya başlayalım.

Messenger

Google’ın hafta içi tanıttığı yeni mesajlaşma uygulaması Messenger, Android 5.0 ile gelen Material Design anlayışına uygun olarak geliştirilmiş olması ile dikkat çekiyor. Messenger ile SMS’lerinizi ve MMS’lerinizi kontrol edebilir, istemeyen SMS’leri engelleyebilirsiniz. Uygulama şu an için Android 4.1 JellyBean ve üzeri işletim sistemine sahip cihazlarda çalışıyor.
Plague Inc.
Eski ve fenomenleşen bir Android oyunu olan Plague Inc. Türkiye’de yeni yeni yaygınlaşmaya başladı. Çoğu oyunun aksine bu sefer kötü taraf, insanlığın kökünü kurutmak isteyen kişi siz oluyorsunuz. Bakteri, virüs, mantar, nano virüs gibi 7 hastalık kaynağından birini seçip oyuna başlıyor, sonrasında ise zararlının DNA’sını geliştirerek, tüm dünyaya yayılmaya ve insanlığı yok etmeye çalışıyorsunuz.

İnsanlığı yok etmek oyun olduğu sürece çok eğlenceli ama bizce oyunu gerçeğe çevirmeyin.
Material Wallpapers
Android 5.0 Lollipop güncellemesinin yavaş yavaş yayılmaya başladığı günlerde Google’ın Material Design’ına uygun duvar kağıdı bulma konusunda zorluk yaşamamanız için geliştirilen Material Wallpapers, son güncelleme ile içerisinde 30’a yakın Material duvar kağıdını barındırmaya başladı.

Uygulama sadece akıllı telefonlarda kullanılabilir durumda. Şu an için maalesef tabletlere destek sunmuyor.
Air Run: Snappy Plane
Google Play Store’da geçtiğimiz günlerde yayınlanan Air Run: Snappy Plane, eğlenceli 2 boyutlu grafikleri, hızlı ve kolay kontrolleri ile özelikle boş vakitlerinizde, toplu taşımada eğlenceli zaman geçirmenizi sağlıyor. Oyunda uçağı aşağı yukarı kontrol ederek altınları ve bonusları toplamaya, engellerden kaçmaya çalışıyorsunuz. Oyun içerisinde 10 farklı uçak ve 3 farklı mekan bulunuyor.
Magnifier
Eğer hala e-kitaplara geçiş yapmadıysanız ya da basılı kitaplardan vazgeçemiyorsanız Magnifier uygulamasını indirmenizi tavsiye ediyoruz. Telefonunuzun ya da tabletinizin kamerasını kullanan uygulama, küçük yazıların fotoğrafını çekiyor ve okunabilirliği bozmadan yazıya zoom yapıyor. Bu şekilde kağıt üzerindeki küçük yazıları daha rahat okuyabiliyorsunuz.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz