28 views / 08 Mayıs 2015,Cuma / Yorum : 0

New York şehrinde yer alan bir tıp merkezinde yapılan araştırmalar sonucunda, cep telefonlarının yaydığı titreşim ve sesler, anne karnında bulunan bebeğin uyku döngüsünde olumsuz durumlar yaratıyor. Araştırmacı kişiler, cep telefonlarından yayılan seslerin bebeğin sağlığı konusunda nasıl bir etki yarattığı konusunda henüz net bir bilgiye ulaşamadılar.

Çalışmayı sürdüren ekip yetkilisi, çalışmayla beraber cep telefonlarının doğmamış bebekler üzerinde yaratabileceği tüm etkileri ortaya çıkarmak istediklerini belirtti.

Görülen o ki, doğmamış bebeklerde ve sürekli sesler sonucunda bir rahatsız durumu ortaya çıkıyor ve bu durumdan bebekler pek memnun kalmıyor.

Çalışmayı yapan ekip, hamileliğin 3. trimesterinde olan yirmi sekiz gebe kadın, doğum uzmanı tarafından inceleme yapıldı. Anne karnında bulunan bebeklerin telefonlar ses çıkardıkları esnalarda kafalarını döndürme, gözlerini kırpma veya ağızlarını açma gibi farklı tepkileri verdikleri görüldü. Ayrıca, fetuslarının bir çoğunun kısa zaman sonra seslere alışıp, tepkileri düşürdükleri ortaya çıkarıldı.

Kaynak : Androidciyiz.netBir cevap yazın