195 views / 12 Eylül 2014,Cuma / Yorum : 0

Oyun 5 X 5 karelere bölünmüş ekran bir ekranda oynanan bir oyundur. Ekranın üst kısmında sırası ile PLAY ACTION ve RESET butonları vardır. Oyuncu play butonuna basarak bir level başlatmaktadır. Bu buton ile ilk sayı serisi olan 3 adet sıralı sayı ekrandaki karelere rastgele yerleşir.  Bu sırada bir zaman sayacı devreye gelir ve oyuncunun bu sayıların yerlerini hafızaya alma suresini ölçmektedir. Oyuncu ezberlediğinden emin olunca action butonuna basar ve böylece ekrandaki sayılrın kaybolması sağlanır. Aynı zamanda zamanlama sayacı da sıfırlar. Bu sayaç artık oyuncunun sayıları bulmak için geçireceği zamanı tutmaya yarayacaktır. Oyuncu ekrandaki sayılar kaybolunca sırası ile ekrana dokuman suretiyle sayıları bulmaya çalışmaktadır.

Yanlış kareye dokunduğunda bu yapılan hata hanesine yazılacaktır. Sayıları bulduğunda level ı tamamlanmış oluyor. Diğer level a geçmek için tekrar play butonuna basar bu sefer karşısına rastgele dağılmış 4 sayı gelmektedir. Bu işlemler bu şekilde sayılar her defasında bir artmak üzere devam etmektedir. Oyun sonu 5 X 5 = 25 kare lik sayıları dolduran level a kadar devam etmektedir.

Her level sonunda o geçilen level için bir puan hesaplanır ve toplam score a yansıtılıyor. Her level da score hesaplanırken kullanıcının o level için verilen sayıları hafızaya alma süresi o sayıları bulmak için harcadığı sure o an bulundugu level numarası ve sayıları bulurken yaptiği hata sayısı dikkate alınmaktadır.

Sol alt tarafındaki sayaç duruma göre hafızaya alma yada sayilari bulma işlemleri sırasindaki sayacı göstermektedir ve ekranın sağ alt tarafındaki sayı ise sayıları bulurken yapılan hata sayısını göstermektedir.

Hafızaya sayıları alma sırasında işleyen sayaç sayıları bulma işlemi başladığında sıfırlanmaktadır. Bu sayaç level geçildiğinde de sıfırlanır. Ayni şekilde hata sayısını tutan sayaç da her level da sıfırlanır.

Kaynak : Androidciyiz.netBir Cevap Yazın